Tipy, co jíst před cvičením a po něm

/ Redakce

Také jste po dlouhé zimě konečně nabrali síly a pustili se do cvičení? Gratulujeme! Ale protože cvičení je jen jedna polovina úspěchu, nezapomínejte především na stravu. Víte, jaké potraviny jíst, či nejíst před a po cvičení?

Než začnete cvičit

Pokud cvičíte hned ráno, nezapomínejte na malou svačinu ještě před cvičením. Ta váš organismus skvěle nastartuje a dodá vám energii. Nebudete mít tak problém odcvičit celou hodinu i to i bez pocitu slabosti.

Ovesná kaše

Teplá snídaně vás dostatečně probere a vločky vám dodají dostatek živin a potřebných sacharidů, které se vám během tréninku budou postupně uvolňovat do těla.

porridge-677547

Smoothie

Nemáte hned ráno na jídlo ani pomyšlení, nebo prostě jen pospícháte do fitka a nemáte čas? Udělejte si s sebou ovocné smoothie. To vás skvěle nakopne a hydratuje po celou dobu cvičení.

THE-BEST-Green-Smoothie-Ginger-lemon-peach-mango-and-kale-vegan-plantbased-smoothie-greensmoothie-recipe-minimalistbaker

Jablko s arašídovým máslem

Kombinace vitamínů, minerálů, antioxidantů a bílkovin je před cvičením důležitá. A přesně tohle vám dodá tahle chutná dvojice.

491119804

Po cvičení

Najíst se po cvičení je více než důležité. Obecně platí že do 20 minut po cvičení byste měli do těla dostat přísun co nejvíce bílkovin. Pokud si dáváte protein, vypijte ho do 20 minut po cvičení a až poté se najezte.

Celozrný toast s avokádem, hummusem, tuňákem a špenátem

Proteinová bomba, kterou vaše tělo potřebuje! Tuňák je nízkokalorický, ale za to s dostatatkem bílkovin, stejně tak jako hummus. Avokádo vám dodá zdravé tuky a špenát potřebnou kyselinu listovou.

a2a736fdd6924972ceb98697d0e7cc07

Losos s batáty

Kromě klasických proteinových výhod obsahuje losos bioaktivní peptidy, které podporují hladinu inzulínu. Batáty obsahují komplexní sacharidy, které jsou po tréninku důležitou složkou.

salmon-15-minute-feast

Zeleninová omeleta s avokádem

Jak už určitě víte, tak vejce jsou skvělým zdrojem bílkovin. Tím podporují regeneraci a růst svalů. Avokádo je zase nabyté živinami, potřebnými tuky a doslova nadupané antioxidanty.

omelet-avocado

 

pinterest.com