Tipy make-up artistky: Líčení na horký den

/ Redakce

Tropické teploty se pomalu ale jistě zase blíží a vy určitě přemýšlíte, jak to udělat, aby se vám make-up zase neroztékal jako zmrzlina. Nás zajímalo úplně to samé a odpovědi na otázku, jak být krásná i když venku žhne slunce, jsme hledali u make-up artistky a lektorky Make-Up Institutu Prague, Janky Letkové

Janka-Letkova-Make-up-Artist-226x300Janko, co je nejdůležitější při líčení v tropických letních dnech?
Tím nejdůležitějším, na co nezapomínat je používání ochranného faktoru a to minimálně 20 nebo 30. Ideálně aby jej obsahoval jak krém, tak také make-up. Tím zmenšíte riziko vzniku pigmentových skvrn. Sáhněte také po long-lasting (voděodolných) produktech, ty se nebudou v horku roztékat a vydrží déle.

Jaké produkty je nejlepší používat a kterým se naopak vyhnout?
V letních dnech dávejte přednost lehkým texturám make-upu, tónovacím nebo BB krémům, které jsou vhodnější než hutné krycí make-upy. Pleť díky nim nebude vypadat těžce a umaštěně. Stejně tak je důležité pleť hydratovat, má totiž tendence se vysušovat a šupinatět. A co nepoužívat? Určitě hutné krémy a séra na olejové bázi. Skvělým letním produktem je pak termální voda, kterou může každá žena nosit v kabelce a během dne osvěžovat pleť. Ta pak vypadá šťavnatě a svěže.

1ac61839bf4bf031a1a94e438b4b5e71Jaké jsou největší letní trendy v líčení?
V létě jsou velmi populární bronzové odstíny, tzv. “sun kissed effect” a také rozjasňovače “summer glow”. Rozjasněná pleť vypadá v létě mnohem lépe než zapudrovaná. V případě, že máte hezkou pleť, je možné nosit “no make-up”, tedy chodit bez make-upu nebo jemný nude make-up. Na tomto trendu je pozitivní to, že je tak jednoduchý, stačí řasenka, lesk na rty a krásná opálená pokožka obstará zbytek.

Co je nejdůležitějšího při výběru toho správného trendu, který nám bude slušet?
Inspirujte se, listujte časopisy, prohlížejte si fotky a různé typy líčení na sobě zkoušejte a s líčením si pohrajte. Každá sama nejlépe zjistí, co ji sluší a v čem se cítí krásná a sebevědomá.

Zdroj foto: Pinterest.com,archiv Janky Letkové