Tipy na jarní detox organismu

/ Redakce

Jaro je ideální doba na očistu organismu. Už zase začínáme jíst saláty a lehká jídla. Máme pro vás pár tipů, se kterými své tělo očistíte od všech škodlivin a navíc zhubnete. #eatclean

Dieta 5:2

Naprosto bezbolestný způsob jak zhubnout, ale hlavně jak odplavit ze svého těla všechna ta nezdravá jídla. Pět dnů jíte co chcete a dva dny se postíte. Což ale neznamená, že nejíte nic. Jíte, ale jen v množství 500 kalorií. Takže spoustu zeleniny, trošku ovoce, kuřecí a krůtí maso, netučné ryby. Zapomeňte ovšem na pečivo, sladké, ale i na brambory či rýži. I když mají málo kaloriií, je v nich spousta sacharidů.

Obrovskou výhodou této „diety“ je, že se vám během ní naprosto změní chutě. Úplně zapomenete na sladké i smažené a sama od sebe začnete vyhledávat lehčí a zdravější jídla. Vyzkoušeno! A proč budete hubnout? Váš metabolismus bude rychlejší a zvládne spálit více kalorií.

sal7

tumblr_n8ck9zhqdU1s9z4j6o1_500

Osmihodinová dieta neboli 8:16

Jemnější obdoba předchozí diety, ale se stejným účinkem. Pokud nemáte rádi nic drastického, bude pro vás ideální. Tahle dieta spočívá v tom, že jíte 8 hodin denně a 16 hodin nejíte nic. Můžete si čas nastavit jak sami chcete. Tedy 8 – 16, 9 – 17, 10 – 18 atd. Účinek diety je stejný jako u diety 5:2. Nastartujete metabolismus a budete tak bezbolestně hubnout.

Antioxidant-Fruit-Salad_RB_2

healthy-chicken-ramen-bowl-fg

Paleo dieta

Paleo je spíše o životním stylu,  můžete ho vyzkoušet ale třeba jen na měsíc. Ten úbytek váhy bude obrovský. Paleo je navíc založeno na přijímání pouze čisté stravy. Takže žádné pečivo, sladkosti, sacharidy. Dovolené jsou zelenina, ovoce, libové maso, mořské plody, ořechy a různá semena. Naopak nesmíte obiloviny, mléčné výrobky, cukry, sladkosti, luštěniny a alkohol.

Prvních pár dnů je poměrně krušných, ale za ten pocit to stojí!

Grilled-Pork-Chops-and-Peaches-Recipe

2P_R_020516_PorkHeirloomCarrotsBeets

Jednodenní půst

K udržení váhy, psychické pohodě a pravidelné očistě těla se doporučuje dodržovat jednodenní půst. Tady ovšem nejíte vůbec nic, pijete jen čistou vodu nebo neslazený zelený čaj. Vody ale pijte opravdu hodně, bolela by vás hlava a byli byste dehydratovaní. Na takové dny si ze začátku, než si zvyknete, neplánujte žádné fyzické aktivity.

lemon-water-bottles-benefits

foto Pinterest