Tipy na kancelář snů

/ Redakce

Vaše pracovní místo by mělo být inspirativní. Rozhodně ne jen náhodně vybraný roh místnosti, kde máte odložený laptop. Zvláště pokud pracujete z domu, a trávíte u počítače mnoho času, tohle jsou tipy právě pro vás. Uvidíte, že s takovou domácí (ale i klasickou) pracovnou budete produktivnější a šťastnější.

1. Dodejte vašemu pracovnímu místu kyslík

Není nic lepšího, než přidat nějakou rostlinu, či květy na váš pracovní stůl. Nejen, že vás nabijí pozitivní energií, ale okysličí vzduch a vy se tak budete moci soustředit na práci mnohem lépe. Trendy mezi rostlinami jsou zajisté sukulenty, bambus, nebo mini bonsaje. Co se týče květin, tak rozhodně zabodujete s kyticí pivoňek.

breana-rose-office

2. Monochromatická oáza

Preferujete-li monochromatické a minimalistické prostředí, neznamená to, že musí vaše pracovna vypadat sterilně. Tóny šedé, béžové a krémové skvěle doplní dřevěný nábytek, aniž by jakkoliv narušovaly jeho čistý vzhled. Ozvláštnit monochromatické prostředí můžete také pomocí mramorové desky stolu, nebo mramorových doplňku, které jsou aktuálním trendem.
work-space-inspiration-home-office

3. Kožené detaily

Westernem inspirovaná pracovna je vhodná nejen pro muže. Replikovat ji můžete hlavně skrz kožené doplňky, židle, nebo trendy polštáře ze srsti. Dokonalou kombinací k nim je poté kaktus. Dřevěný nábytek je k westernem inspirovaném celku bezprostřední volbou.

home-office-yatzer4. Chybí-li prostor

Zda-li zrovna nemáte na vaši domácí pracovnu mnoho prostoru, a chcete-li mít stále uklizeno, poté si zamilujete úsporný nástěnný sklapovací stůl. Do něj skryjete pracovní pomůcky i laptop, které po práci do stolu zaklapnete, a z pracovny se stane rázem dekorativní kousek.

bolia-home-office
5. Industriální twist

Trend industriálního nábytku nepopřeme. Chcete-li v tomto stylu vaši pracovnu, poté vám v ní nesmí chybět kovové koše na dokumenty, kovová lampa a jiné doplňky kombinované se dřevěným nábytkem a polyuretanovou židlí. Dotek barvy dodejte například větvičkami s šípky, nebo plazivými zelenými rostlinami.

home-office-organization-ideas-sf-girl

6. Uspořádané poznámky

Pokud máte tisíce poznámek, ve kterých se nevyznáte ani vy sami, zajisté oceníte funkční tabuli, která ani zdaleka nevypadá tak nudně jako ta klasická. Stačí obyčejná bílá deska z dřevotřísky, do které vyvrtáte souměrně dírky a můžete začít vytvářet osobní a originální poznámkovou tabuli pomocí nepostradatelných předmětů.

home-office-inspiration-pegboard-at-mine
7. Jihoamerická inspirace

Barevnost do prostoru dodáte také textiliemi a potahovými látkami. Ty mini kancelář zútulní a dodají jim teplo domova, které mnohdy v kancelářích chybí. Ovšem barvy, chcete-li je použít ve větší míře, použijte spíše tlumenější. Skvělá je například azurová, khaki, malinová, nebo fialková. Detaily a doplňky mohou být klidně výraznějších barev, ale dbejte na to, aby vám příliš neodpoutávaly pozornost.

office-work-inspiration-white-desk

8. Originální psací stůl

Kreativní pracovnu můžete také vytvořit pomocí originálního psacího stolu. Unikát si lze vytvořit díky velkým řetězcům, které dnes nabízejí nespočet možností a komponentů, ze kterých lze osobitý stůl sestavit. V tomto případě si nesmíte nechat ujít trend v podobě metalických prvků a doplňků.

old-brand-new-home-office-pretty-pegs

9. Vítězná kombinace

Pátráte-li stále po dokonalé kombinaci barev pro vaši pracovnu, již nemusíte. Bude vám stačit vědět, že tou správnou je tmavé dřevo, bílá barva a zelená barva rostlin. Tento minimalistický, ale moderní prostor, nechá volnou ruku inspiraci a nabije positivní energií. Skvělé na této kombinaci je, že můžete kdykoliv pracovně změnit styl pomocí etnických doplňků, nebo těch trendy metalických, a pokaždé tak vytvoříte pracovně jinou náladu.

smittenstudio-asunnyafternoon-workspace3210. Exploze barev

A pokud jste tvořivá a kreativní mysl, zajisté nepohrdnete pracovním prostředím plného barev a důvtipných detailů. V takové pracovně se meze nekladou. Zosobněte prostor grafickými malbami na zdi, nebo zvolte nápaditý koberec a užijte jejich barevnosti k dokombinování zbytku nábytku.

bosthlm-home-office-ideas

Zdroj: Tumblr