Tipy na nákup parfému

/ Redakce

Rádi byste pod stromeček koupili parfém svému muži, sestře či mamince? Máme pro vás několik osvědčených tipů, jak vybrat ty nejlepší.

Výběr parfému je citlivá věc. Vybraná vůně bude mít citové vazby pro různé lidi a je to proto důležité věnovat výběru důkladnou péči.

1. Nebojte se inovací

I když váš manžel používá několik let stejnou vůni, nebojte se mu vybrat novou. Je to jen parfém. Lidé přece mohou mít a také mají vůní více a nosí je v závislosti na jejich náladě a příležitosti. Pokud vybíráte vůni pro někoho z rodiny, vyberte i takovou, ve které si ho dovedete představit.

2. Zaměřte se na osobnost vůně
Každou vůni provází vždy reklamní kampaň v určitém stylu. Není to jen tak, daný parfém má vždy různé složky, které dohromady vytvářejí dokonalou souhru. Proto se také hodí vždy pro určitý typ lidí. Pokud přivoníte, můžete přemýšlet o tom, jak by mohla být každá vůně zosobněná a zda je její atmosféra a jak by voněla konkrétní osobě.

3. Eliminujte

Výběr nejlepších vůně pro někoho jiného, to je jako hledat jehlu v kupce sena – nikdy si nemůžete být jisti, že je to správná jehla. Chcete-li, aby váš život jednodušší, začněte tím, že odstraníte vůně z kategorií, které rozhodně víte, že vonět nebudou. Vaše sestra nesnáší těžké parfémy? Soustřeďte se na čerstvější nebo květinové vůně. Když už víte, co nebude fungovat, vyčistili jste cestu tomu, co fungovat bude.

4. Přemýšlejte o formátu

Vůně existují v mnoha podobách – spreje, roll-on, oleje, tuhé parfémy či toaletní vody. Zaměřte se i na tento detail, každému vyhovuje něco jiného.

5. Zaměřte se na balení

Vůně mají specifická balení, která vystihují jejich charakter. Při výběru se zaměřte i na její design, ne nadarmo se designéři flakonů dávají velkou práci vymyslet pro daný parfém vhodnou lahvičku. Mnohdy jde o umělecká díla, která vypadají perfektně.

6. Nezavrhujte bestsellery

Chcete, aby vaši blízcí stále zkoušeli něco nového? A proč? Pokud již něco funguje, proč to měnit jen tak. Ne nadarmo se dělají nákladné výzkumy nejlepších, nejprodávanějších, nejdesignovějších či nejvíc výrazných vůní. Bestsellery, které se prodávají již několik i desítek let, stojí za pozornost.

5cdbda5e139278b5fbb278d09cabdcb1

Zkrátka, mějte otevřenou mysl a především váš nos při výběru parfému jako dárek, pokud budete následovat alespoň jeden z našich tipů, nemůžete se netrefit.

Foto: Pinterest.com