Tipy na účesy podle modelky Petry Němcové

/ Redakce

Modelka Petra Němcová se často pohybuje ve společnosti, pokaždé s jinak upravenými vlasy. Jak si vytvořit dva rozdílné účesy, se kterými se Petra ukázala při své poslední návštěvě v Praze, nám pomohla představit česká ambasadorka TONI&GUY Hair Meet Wardrobe Lucie Molnárová.

Hladký drdol s rybím copem

Vlasy sčešeme do hladkého, nízko posazeného culíku a zafixujeme středně tužícím lakem na vlasy TONI&GUY Hair Meet Wardobe z kolekce Classic. Z culíku vytvoříme rybí cop, který smotáme do malého drdůlku. Nakonec vlasům dodáme lesk Hydratačním sprejem pro lesk vlasů z kolekce Glamour od TONI&GUY.

petra3-1

Falešné mikádo

Na vlhké vlasy nastříkáme Sprej pro tepelnou ochranu TONI&GUY a od kořínků nastříkáme i Sea Salt sprej z kolekce Casual TONI&GUY, abychom jim dodali objem a strukturu a vyfoukáme fénem. Vlasy od uší níže natočíme na střední kulmu. Každý pramen před kulmováním nalakujeme extra tužícím lakem z kolekce Creative TONI&GUY. Poté vlasy postupně připínáme dospod tak, abychom vytvořili falešné mikádo. Celý účes nakonec zafixujeme extra tužícím lakem.

Petra4-1

O svůj názor na své vlasy se s námi podělila i samotná modelka Petra Němcová.

Petro, Jak jste spokojená se svými vlasy?

Nejvíce si cením toho, že mám zdravé vlasy. Ačkoli je skoro každé tři měsíce barvím a měním barvy od blond až po černou, zvládají to. Ale jsou velmi těžké, takže vyžadují hodně práce při stylingu, ale i tak jsem s nimi spokojená a neměnila bych.

Jak nosíte nejčastěji vlasy upravené, když vám je neupravují profesionálové?

Jak kdy, když mám pracovní schůzku, tak nosím nejčastěji drdůlek nebo culík a pramen vlasů obmotám kolem gumičky, to je můj velmi oblíbený účes, který je rychlý a přitom vypadá chic. Mám ráda také rovné a rozpuštěné vlasy.

Co bylo to nejšílenější, co jste nosila na hlavě?

Asi ofina do špičky, to jsem byla už trochu znuděná z běžných účesů, tak jsem chtěla něco extravagantního. Také jsem měla černé mikádo. Ale účesy měním celkem často.

Něco co byste si na hlavě nikdy nenechala vytvořit?

Asi takové to punk číro.

Máte nějaký svůj tajný recept na hezké vlasy?

Tajný recept nemám, ale mám super kadeřníka na barvy v New Yorku, který je můj zachránce a stará se mi o ně už asi 10 let. Myslím, že dobrý kadeřník a kvalitní barvy jsou to největší tajemství. On používá barvy, které neničí vlasy a u barvení místo alobalu používá bavlnu, což mnohem méně ničí vlasy.

Foto: Olivie Dvořáková