Tipy na víkend: Nákupy nebo surfing?

/ Redakce

O víkendu má být pořád ještě nepříznivé počasí a zima. Máme pro vás proto pár tipů, abyste se nenudili a čekání na jaro vám rychleji uteklo.

V únoru se v Praze otevřela spousta nových podniků a některé určitě stojí za vyzkoušení. Třeba restaurace Richard’s kitchen (Vyšehradská 1376/43, 128 00 Praha 2), za kterou stojí bývalý manažer Lokálu Richard Kučera. Podnik se nachází kousek od Náplavky, takže až se tu přejíte, můžete si dát krátkou procházku na slehnutí kolem řeky.

Potřebujete si na jaro nakoupit nové oblečení nebo prostě jen milujete blešáky? Tak to vás potěšíme hned dvakrát. V neděli se totiž koná Žižkovský blešák ve Stormu vol. 2 (Tachovské nám. 290/5, 130 00 Praha), kde bude prodávat více než 40 prodejců a to oblečení, doplňky, kabelky i šperky. Pokud tu nic nevyberete, běžte zkusit štěstí na charitativní Tradiční bazárek ve Vile Flora (Vlašimská 13, Praha 10).

Jestli máte rádi vodní sporty, rozhodně nemusíte smutnit, že je léto ještě daleko. V pražských Letňanech nedávno otevřeli Surf arénu, zastřešený surfařský simulátor. Ve speciálně tvarovaném bazénu je hnán proud vody, který vytváří veliké vlny jako v moři. Atrakce je určena i pro úplné začátečníky. Tak honem pro plavky!

building

Měli jste náročný týden a raději byste víkend strávili doma v teple, s čajem a dobrou knihou? Pak rozhodně doporučujeme román irského spisovatele Colma Toibína Brooklyn. Jde o příběh mladé dívky, která odjede na popud rodiny z Irska za prací do New Yorku. Ellis se najednou ocitne ve zcela novém prostředí plném věcí a lidí, se kterými nemá nic společného. Jak to dopadne vám samozřejmě prozrazovat nebudeme. Až knihu dočtete, pusťte si film, který získal tři oscarové nominace.

9788020422279_1 Brooklyn

Foto: Archiv firem; surfarena.cz; storyous.com