Tipy pro skate nadšence: oblíbené značky, e-shopy, skateparky či aplikace 

/ Redakce

Jezdíte na prkně? V tom případě určitě chcete být v obraze a mít přehled o tom, co je právě trendy.

Jistě je vaším přáním udržet krok s aktuálními trendy zahrnující nejen oblečení nebo skate doplňky, ale také nejrůznější vychytávky nebo aplikace, které se každému správnému skate nadšenci mohou hodit. A víte co? Pokud je tomu tak, jste tady správně a následující řádky jsou určené právě vám! 

Populární skate značky, které byste měli znát  

Každý pořádný skate nadšenec by měl mít přehled, to je jasné. I vy určitě chcete vědět, jaké značky frčí v tomto odvětví – třeba už jen proto, aby řeč mezi ostatními jezdci na prkně nestála. Vědět, co je cool a jaké značky se zaměřují na skate módu, doplňky nebo rovnou prkna, je zkrátka nepsaná povinnost.  

Určitě budete znát třeba značku Adio, což je značka amerického původu založena roku 1998 bývalým profesionálním skateboardistou Chrisem Millerem. Pod touto značkou pořídíte oblečení i obuv. Pokud je řeč o obuvi, určitě musíme zmínit značku DC, která se soustředí především na boty pro skateboarding.   

Mezi další populární značky patří BillabongAmbassadorsBlack HeartTrasher, Element, Fox, FunstormEtniesNixonRepresent nebo třeba Nugget či Rollerbones. 

Aplikace, se kterými se můžete zdokonalit 

V dnešní moderní době asi jen málokoho překvapí, že i pro skateboardisty existují šikovné aplikace, díky kterým mohou být v jízdě na prkně ještě lepší. Aplikace ale slouží i k tomu, abyste si našli nové skate spoty, můžete skrze ně najít přátele se stejným koníčkem, jako máte vy nebo si vyhledat ty nejlepší parky, které stojí za návštěvu s prknem. 

Velmi oblíbená je aplikace s názvem SkateSpots, která vyhledává ty nejlepší skate lokality, pomůže vám ale i s hledáním těch nejlepších obchodů. Stačí si přiblížit mapu a rázem dostanete přehled o místech, která byste jako správný skate nadšenec měli mít „v merku“. 

Pokud si chcete najít přátele nadšené do stejného sportu jako vy, využijte k tomu aplikaci Shreddit, která kombinuje hledače spotů se sociálními sítěmi pro skatery. Nejenže zde můžete sledovat ostatní uživatele, ale můžete si je i najít na mapě.  

Do třetice všeho dobrého zmíníme aplikaci Riders, se kterou se můžete naučit nové triky. Najdete zde spoustu videí, která mimochodem můžete přidávat i vy. Videa mnohdy vysvětlují, jak daný trik zvládnou i jak by měl vypadat. 

Stylové oblečení i doplňky nebo prkna  

Každý nadšenec do tohoto sportu by měl vědět, kde zakoupí kvalitní skate desky, oblečení a další vybavení. Ideálně by se mělo jednat o léty prověřený obchod, který zároveň danému oboru rozumí a rád svým zákazníkům pomůže. Přesně jeden takový e-shop jsme pro vás do našeho seznamu vybrali. Jedná se o skateshop Ambassadors.eu. Nakupovat lze i v jejich kamenném obchodu v Praze, kde si všechny produkty můžete prohlédnout na vlastní oči.