To nej z červeného koberce American Music Awards

/ Michaela Hošková

Nejen v České republice se tento víkend rozdávaly hudební ceny. V Los Angeles se konal již 41. ročník American Music Awards a i zde se odehrál boj o prvenství na červeném koberci.

O tom, jak to dopadlo s českými celebritami ve Státní opeře, jsme vás informovali včera. Jak žalostné to bylo, vám asi potvrdí dnešní ohlédnutí. Je skutečně žalostné, že móda a úroveň českého odívání na prestižní akce je stále na té nejnižší úrovni. Občas někdo vystoupí z řady, letos to dokázala Ivana Gottová, ale v globálu je to stále boj o tu největší kreaturu. A to navzdory tomu, že tato země má asi nejvíce módních stylistů na jeden metr čtvereční. My jsme zkrátka stále originální v každém slova smyslu. Bylo by totiž krásné, kdyby oni stylisté sami nepotřebovali pomoc odborníka. Možná pak by se úroveň českých celebrit a červeného koberce před Státní operou blýskla podobně jako v zahraničí. A není to o penězích. Vždyť si nikdo šaty nekupuje, ale jen půjčuje. Je to o vkusu, kterého je v naší malé zemi stále jako šafránu.

Ale zpět do Los Angeles. I zde nebyla nouze o modely, které vzbuzují spíše rozpaky. Opět nezklamala rebelka Lady Gaga, která si na své neobvyklé a mimořádně výstřední image vybudovala kariéru. Tentokrát více než outfitem překvapila stylem, jakým na udílení cen přijela a to na hřbetu obrovského bělouše poháněného lidskou silou. Lady Gaga si zahrála na něžnou princeznu s nenápadným make-upem a šaty Versace v něžném lila odstínu. I její účes byl naprosto čistý a prudce elegantní, a tak my můžeme jen tiše světu říci, i Lady Gaga umí být mimořádně krásnou ženou.

Kdo další zazářil? Překvapivě i Miley Cyrus, která v poslední době spíše šokuje a sklízí jednu kritiku za druhou. Své pověsti dostála i zde, ale jen na pódiu při vystoupení, kdy světu ukázala téměř vše, čím jí příroda obdařila. Před objektivy zapózovala jako elegantní dáma ve sněhově bílém kostýmku, který zdobily jen typické spínací špendlíky naznačující, že se jedná o model z dílny Versace. Ale i zde Miley chtěla být jiná než ostatní, a tak si pod sako alespoň neoblékla žádné spodní prádlo. Ale i tak, povedený kousek, který je hodný pozitivní kritiky. Další úžasné bílé šaty oblékla i Nicole Richie, která se i po dvou dětech pyšní dokonale štíhlou  postavou. A tu ukázala i zpěvačka Christina Aquilera, která s kily bojuje v pravidelných intervalech. Tentokrát v šatech Maria Lucia Lohan byla Christina opět štíhlá jako proutek. Uvidíme, jak dlouho jí to vydrží. Absolutní špičkou ledovce se stala černá róba od Michaela Korse, kterou oblékla Naya Rivera. Silueta, barva i dlouhý výstřih vytvořily model, který na červený koberec bezpochyby patří.

Ovšem i v Los Angeles bylo co kritizovat. Například stále krásná a žádoucí modelka Heidi Klum nezvolila šaty, které by tyto její přednosti podtrhovaly. Kombinace krajky a dlouhých třásní působila velmi lacině a nevkusně. Ciara se pro změnu navlékla do šatů působící velmi chaoticky a vulgárně. Emma Roberts zase připomínala neforemný třpytící se pytel značky Lanvin, který jí zkrátka jedním slovem vůbec neseděl.

Hudební ceny jsou tedy rozdány. A my opět víme, že se máme stále co učit, aby nám svět byl zase o něco blíž.

Foto: Profimedia.cz