To nej z kolekcí svatebních šatů

/ Redakce

Jsou jednoduché i složité. Krátké nebo dlouhé. Zdobené krajkou i metry té nejkvalitnější organzy. Jsou hravé, svůdné, romantické a opravdu všechny jako pro princezny. Ano, řeč je o šatech pro budoucí nevěsty, se kterými se teď doslova roztrhl pytel.

Nastalo totiž období představování kolekcí svatebních šatů, tentokrát pro sezónu jaro 2016, takže pokud plánujete na začátek příštího roku svůj velký den, rozhodně se můžete nechat inspirovat. A my ostatní, kterých se vdavky netýkají? My své oko velice rády potěšíme.

Většina svatebních kolekcí je prezentována přímo v ateliérech značky, výjimečně na přehlídkovém mole, jelikož kolekce často čítají maximálně deset modelů. Někdy bohužel ani ne na modelkách, ale pouze staticky, což jim mnohokrát uškodí, jelikož není možné představit si jejich krásu na ženě. Stejně jsou na tom i fotografie bílých šatů s bílým pozadím, ve kterém z cela zaniknou a je škoda, že i v dnešní době se návrháři dopustí takové chyby. No nic, popojedeme.

Peter Langer

Peter Langer

Kolekcím pro první polovinu příštího roku vládnou rozhodně klasické dlouhé bílé šaty princeznovského střihu. Jsou vrstvené, zdobené krajkou především v ramenní části a doplněné o transparentní oddíly látky na rukou či dekoltu. Často se také objevují špagetová ramínka, stuhy v pase a nenápadné potisky nebo výšivky.

Carolina Herrera

Carolina Herrera

Představy návrhářů se ovšem často diametrálně liší. A není to pouze barvou šatů, kdy na červenou nebo černou vsadila například Anna Maier, na modrou zase Jenny Packham a potisk barevných květů se zalíbil značce Theia nebo Elizabeth Fillmore.

Anna Maier

Anna Maier

K vidění jsou ale například také 3D ornamenty, peří, korálky i záplavu volánů. Monique Lhuillier oblékla své princezny do šatů s obřími sukněmi, Jean Ralph Thurin byl odvážný pomocí svatebního overalu.

Jean-Ralph Thurin

Jean-Ralph Thurin

Motýlky jsou poseté nejen vlasy a ramena značky Ines di Santo, kombinaci dlouhé sukně do pasu společně s krátkým topem jako skvělou obměnu klasických šatů hledejte v kolekci Honor.

Honor

Honor

Kompletní kolekce svatebních šatů průběžně aktualizujeme a najdete je přímo zde.

Foto: WWD