Tokyo Fashion Week S/S 2013

/ Redakce

Právě v těchto dnech, přesněji od 13. 10. až do 20. 10., probíhá v hlavním městě Japonska – Tokyu – dlouho očekávaný týden módy. Neřadí se sice k tak velkolepým událostem, jako je např. týden módy v Miláně, Londýně či Paříži, ale přesto má určitě co nabídnout.

Když se přede mnou někdo zmíní o japonské módě, nějakým záhadným způsobem se mi vždy vybaví přeplácanost, všechny odstíny barev, směry pojmenované po jednotlivých částech města jako je Harajuku, Shibuya či Omotesando. Evidentně se ale i japonští designéři umějí krotit a dávají svým modelům ten správný šmrnc.

Ráda bych tu zmínila módní návrhářku Li Lin a její kolekci JNBY, která nabídla volnočasové kousky doplněné jemnými detaily snoubící se s prvky ženskosti.  Pohlazením po duši byla kolekce Yuki Torii International stejnojmenné návrhářky, která debutovala se svojí první kolekcí již v roce 1962. Yuki se nezaměřuje pouze na dámské oděvy, navrhuje také kabelky a šperky. Na první pohled je vidět její snaha o pohodlné modely, které usnadňují každodenní život, jako jsou klasické bílé košile, kostýmky nebo veselé zvířecí vzory.

Nechyběla ani zmiňovaná japonská poblázněnost kýčovitými věcmi, které si na sobě málokterý Evropan dovede představit. Značku w♥c zastupuje Chinatsu Wakatsuki, která prorazila v úctyhodných 17 ti letech, ze začátku ovšem „pouze“ jako modelka. Poslední zajímavější dosavadní kolekcí je Matohu od Hiroyuki Horihata / Makiko, kteří společně např. pracovali u světově známého Yohji Yamamota. Jejich jarní kolekce je plná zářivých barev a zajímavých střihů, ale na první pohled vás jistě zaujmou netradiční klobouky, které dokázaly dát modelům naprosto jiný – hravý – rozměr.

Ať už na vás tyto kolekce působí jako menší či větší blázinec, myslím, že stojí za to se čas od času podívat, jaké nápady se rojí několik tisíc kilometrů od nejznámějších módních metropolí. To abychom náhodu nezůstávali pozadu.

 

Foto: http://tokyo-mbfashionweek.com

0 Comments

Leave a Comment