Top Miu Miu? Vyrobte si jej snadno a rychle!

/ Redakce

Káždá správná fashionista má od přírody drahý vkus. Ovšem často i lehkou peněženku. Stejnou nepříjemnou situaci řeší také mnoho žen pracujících ve světě módy, kdy musí být takzavně pokaždé “on trend”. V takovém případě nezbývá nic jiného, než si vyhrnout rukávy a začít tvořit samy! Přiřinejmenším jeden aktuální kousek od Miu Miu, který není složitý, stoprocentně zvládnete!

Inspirace: Je libo košili inspirovanou značkou MiuMiu? Pokud je vaše odpověď ano, můžete díky pár jednoduchým krokům mít doma kousek, který italský módní dům prodává za neuvěřitelných 1200$!

614418_in_xl

Potřebujete:

1.Košili (koupte novou nebo ji vezměte vaší drahé polovičce)

2.Libovolný materiál na kanýrky (nejlépe v odpovídající barvě, nicméně můžete také jít do barevných kontrastů)

Pozor: materiál je třeba koupit následně: 2x 75cm šířky a 50cm délky ve směru vlákna

3.Krejčovské nůžky, nit a jehla

man-repeller-diy-miu-miu-blouse-what-you-need

Postup je snadný! Následujte tyto kroky:

1. Připravte materiál

Ustřihněte z látky tři pásy:  jeden pás na pravý přední díl, druhý na levý přední díl a třetí na zadní díl. Všechny tři kusy by měly mít stejnou šířku a to je přesně 15 cm. Ovšem délky jednotlivých pruhů se liší: pro levý přední díl je potřeba 84 cm, pro pravý 87 a pro ten nejdelší, zadní, 118cm.man-repeller-diy-miu-miu-blouse-measurements2. Nařaste levý přední díl

Vezměte pruh látky na levý přední díl a podél horního dlouhého okraje začněte stehovat. Nezapomeňte nechat dlouhé konce nitě na začátku a na konci! Nyní protáhněte nit jemně z obou stran. Proužek textilie se začne pomalu kroutit a vytvářet volán. Tahejte tak, abyste nakonci získali nařasený pruh látky, který odpovídá délce naznačení našití na vaší košili (mělo by to vycházet na 28 cm pro levý přední díl).
man-repeller-diy-miu-miu-blouse-left-ruffle-13.Našijte volánek na košili

Jednoduše přiložte na předpřipravené naznačení volánek lícem dolů a našijte tak, aby vám z každé strany přebýval 1 cm koncové záložky, dbejte na to, aby bylo vše precizní!man-repeller-diy-miu-miu-blouse-left-ruffle-24. Nařaste pravý přední díl

Zopakujte řasení látky jako u levého předního dílu. Nyní by ovšem výsledná délka měla být 32cm. Našjte ji stejným způsobem jako tu předchozí.
man-repeller-diy-miu-miu-blouse-right-ruffle-1man-repeller-diy-miu-miu-blouse-right-ruffle-25. Zadní díl, už se blížíte ke konci!

Jste téměř u konce vašeho díla! Aby byl volán stejný i na zadním díle, stačí zopakovat, co jste dělali v krocích 2 a 3. Poslední, tedy nejdelší díl by měl po nařasení měřit 62cm. Opět přiložte volánek lícem na naznačení a našijte na košili stejnou metodou jako u předchozích dílů. Nezapomeňte na koncové záložky 1cm přes naznačení na každé straně.man-repeller-diy-miu-miu-blouse-back-ruffle-1man-repeller-diy-miu-miu-blouse-back-ruffle-26.Dokončete.

V závěru stačí sešít koncové záložky předních a zadních dílů na ramením švu. Přložte k sobě volánky lícem k sobě a sešijte podél naznačení koncové záložky. Pokud chcete docílit profesionálnějšího výsledku, celý hotový volánek můžete olemovat. HOTOVO!
man-repeller-diy-miu-miu-blouse-close-hemman-repeller-diy-miu-miu-blouse-2

Zdroj: Manrepeller.com