Podzimní beauty trendy z přehlídkových mol

/ Lenka Komrsková

Přirozeně zářivá pleť, 80’s barvy nebo klasická červená rtěnka? Mezi top beauty trendy pro letošní podzim a zimu si vybere každá z vás. Inspirovali jsme se na přehlídkových molech!

Přirozenost nade vše

Natural look s přirozeně lesknoucí se pokožkou se stal velkým trendem celého roku. Na podzimní runway ho zvolily labely Balmain, Off-White nebo Self-Portrait. Stačí vám řasenka, průhledný lesk na rty a šťavnaté lícní kosti a je to.

 

Red lips

Klasické červené rty neomrzí a nikdy s nimi neuděláte chybu. Donedávna bylo pravidlem, že výrazné oči k výrazné puse nepatří, s návratem 80. let je však aktuálně povolena i tato kombinace. Volte však barvy opatrně, inspirujte se třeba u značky Tadashi Shoji.

 

80’s barvy

A rovnou na osmdesátky navážeme divokým očním make-upem, který není jen o jedné barvě. Na molech vítězily fialové a modré tóny, vsaďte však s klidem i na žlutou či růžovou. A vrstvěte dle libosti! Anna Sui s vámi bude zajedno.

 

Černý rám

Ani teď nepovolíme a naopak ještě přidáme. Vezměte černou tužku a orámujte s ní celé oči. Nebo jen částečně! Nedaří se vám dosáhnout tenké rovné linky? Pak namalujte tlustší a nebojte se ji i lehce rozmazat. Label Alice + Olivia přidal i černé třpytky.

 

All that glitters

Třpyt a metalické tóny jsou pro nás tím nejzábavnějším beauty trendem. Můžete se s ním pobavit jen zlehka, stříbrnými či zlatými linkami či jemnými stíny a nebo se do třpytu doslova ponořte, jako jsme to viděli u labelu Giambattista Valli.

 

Kouřová dokonalost

Klasické kouřové stíny s dokonalým přechodem budou vždy trefou do černého. Netroufáte-li si na černou, zvolte přívětivější hnědé či šedé tóny a  nebojte se přidat i trochu perleťového lesku, jako to udělal Prabal Gurung.