Topshop nabídne limitku punkového rokoka

Britský konfekční řetězec Topshop se již podruhé spojuje s experimentálním duem Meadham Kirchhoff. Nabídne volány, kožešiny, třpytky i mašle.

Jejich příběh je podobný spoustě mladých odvážných značek. Seznámili se na škole, konkrétně londýnské Central St. Martins, a ze začátku neměli pomalu ani na jídlo. Brit Edward Meadham a Francouz Benjamin Kirchhoff se ale nevzdali. Od ryze pánské značky se dostali až do velkého světa (i dámské) módy.

Meadham Kirchhoff šijí přezdobené cukrové dorty. Někdy je potrhají a ztemní, jindy je vyvedou v neskutečné barevnosti, občas je přiblíží stylu různorodých subkultur. Jejich svět se neřídí pravidly reality. Tvoří pro ženy, které se nedají svázat tím, co by měly nosit, co je zrovna trendem. Inspirují se animovanými pohádkami o malých ponících, Adamsovou rodinou, kontroverzním Marilynem Mansonem i svojí věčnou múzou Courtney Love.

Vzhled, který přesně padne všem stoupenkyním “stylu” Man Repeller, učaroval i konfekci Topshop. V roce 2010 požádal Meadhama a Kirchhoffa o limitovanou edici.

Nyní Topshop ohlásil spolupráci druhou. Bude větší než předchozí – celkem by měla čítat až 80 kousků. Čerpá z fiktivní skupiny The Cherrys – z jejíchž čtyř představitelek – podle nichž vzniknou čtyři esteticky odlišné soubory. “Je tam trochu Spice Girls, trocha Marilyna Mansona, a trochu Jem and the Holograms s velkou dávkou Kembry Pfhaler,” vyjádřil se Meadham ke kolekci, která jde do prodeje 21. listopadu.

Topshop je vedle konfekcí H&M nebo Lindex dalším řetězcem, který navazuje spolupráce se značkami. V jeho případě jde zejména o mladé, nadějné návrháře – z posledních můžeme jmenovat například JW Andersona nebo Christophera Kanea. Mimo ne pro něj tvoří i modelka a ikona Kate Moss, která připravuje první kolekci po třech a půl letech.

Foto: WWD, archiv Topshop