Toulky Jižní Moravou

/ Redakce

Pokud dáváte v letních měsících přednost před cestováním do zahraničí raději půvabu naší země, nesmíte s určitostí vynechat krásy a historické památky ukrývající se na Jižní Moravě.

Zapadající slunce nad rozsáhlými vinicemi, tekoucí víno, vinné sklepy. Tak nejen na tato hesla láká oblast Moravy, ve které se ukrývá poměrně turisticky nedotknutá příroda, cyklotrasy pro různé věkové kategorie a také krásné památky zapsané na seznamu UNESCO.

VbfbLz5ze-nDM5Gwf-jk0QzYzk1hhbPy8E4Z9Cf2s_MnGpaLM1sfsmwjNqV4r0IxtTtOvaM

Na tomto seznamu je například i biosférická rezervace Pavlovské vrchy, ty se táhnou severovýchodním směrem od Mikulova, vrcholy kopců zvýrazňují zříceniny středověkých hradů jako Děvičky či Sirotčí hrádek.

Jejich úpatí zdobí malebné vinařské vesničky, ke kterým patří i Dolní Věstonice – naleziště světoznámé Věstonické Venuše.

To vše je obklopeno proslulými Novými Mlýny – soustavou tří přehradních vodních nádrží, v nichž se můžete vykoupat či využít svých rybářských schopností. Za zmínku ale také určitě stojí Lednicko-Valtický areál a Svatý kopeček v samotném Mikulově.

UvL6L4-tgoexiE1IwWLk0QzYzk2wMmigYf9sgO6Tc_6p8ycgM1sfsmwjNqV4r0IxtTtOvaM

Od Nových Mlýnů už je to kousek do Pavlova, známé vinařské obce, která myslí i na příjemné ubytování ve tříhvězdičkovém OREA Hotel Iris, díky němuž si můžete vaši dovolenou ještě více zpříjemnit, například prostřednictvím mnoha zajímavých relaxačních procedur.

J_d0lA3Fw3byVq9UfLshuoH_k9aN8O7N3iuNwZte_6aG4OY2NvRaqfFE-w59UIcaOFwTJqY

Foto: Archiv