Toužíte po bílých zubech? Vyzkoušejte tyhle přírodní recepty!

/ Redakce

Mít bílé zuby chce snad každý. Jenže ranní kávu a další „škůdce“ si odpustí málokdo. K bílým zubům vám můžou dopomoct lékaři, my v redakci ale sázíme na přírodní cestu. Pojďte do toho s námi. Zkuste třeba slupky od banánu či pomerančů nebo slavný kokosový olej.

Jedlá soda

Zuby si nejprve vyčistěte zubní pastou. Pak na kartáček nasypte trochu jedné sody. Zuby čistěte asi dvě až tři minuty. Tenhle proces je třeba jednou za čas zopakovat. Výsledek totiž nebude viditelný hned.

Slupka od banánu

Na vybělení zubů jsou dobré například banánové slupky. Doporučuje se čistit jimi zuby každý den, aby byl výsledný efekt co nejlepší.

4

Citróny

Stejně tak můžete použít i slupky z pomerančů nebo citrónů. Tady ale opatrně. Citróny obsahují kyseliny, které poškozují zubní sklovinu. Slupka vám sice neublíží, ale pokud chcete vyzkoušet ten známý „trik“, kdy rozpůlený citrón posypete práškem do pečiva a na chvíli přitisknete na zuby, tak raději ne.

Kokosový olej

Naberte asi lžičku oleje, dejte do pusy a jazykem přejíždějte zuby asi 15 minut. nebo naberte olej na kartáček a zuby si klasicky vyčistěte. Výsledek bude brzy vidět. Olej navíc tlumí záněty dásní a zubů.

coconut-oil

Zelenina

Jako prevenci před skvrnami jezte listovou a tmavě zelenou zeleninu. Například brokolice a kapusta vytvářejí na zubech ochranný film, který je brání před zažloutnutím.

Jablečný ocet

Jablečný ocet velmi účinně odstraňuje skvrny ze zubů, hlavně ty po kávě a nikotinu. Musíte být ale trpěliví. Tenhle proces trvá poměrně dlouho. Když budete zuby octem čistit denně po dobu jednoho měsíce, rozdíl by ale měl být vidět. Opět ale opatrně, ocet je kyselina a tudíž vám může narušit sklovinu. Po čištění tedy pusu vždy pečlivě vypláchněte.

1965376-img-jablecny-ocet