-->

Toužíte po čisté pleti? Projezte se k ní!

/ Cristina Pasquini

Spoléhat se na drahé pleťové vody, krémy a kůry všech typů. I tak můžete získat dokonalou pleť. Ale co kdybyste mohli docílit pleti svých snů správným jídelníčkem? To je přece snem každé z nás! Vyzkoušejte také zcela unikátní pleťovou masku, na kterou vám bude stačit zrovna to, co máte ve spíži.

Rozmarýn

Byliny všech druhů a vůní obsahují spoustu antioxidantů. Některé z nich, jako například rozmarýn a máta, dokáží snížit stres, což je známý hlavní “vyvolávač” akné!

rosemary

Ryby

Omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty v lososu, sardinkách, ančovičkách, ale i makrelách bojují proti zánětům a zároveň hydratují, zatímco proteinové složky obnovují kožní buňky.

Borůvky

Kromě toho, že jsou nesmírně lahodné, obsahují také látku zvanou anthokyan, který chrání kožní buňky před poškozením, což v rámci kosmetiky pro nás znamená mládí.

Fazole

Ano, rostlinné proteiny a spousta vlákniny, to jsou ingredience na pravé zdraví a je téměř nesmyslné to opakovat stále dokola. Pokud tedy budete mít zdravé tělo (i duši!), tak vás za to pokožka odmění tím, že bude jasná a zářící!

Mandle

Existuje ještě něco, co by tyto ořechy nezvládly? Jsou bohaté na vitamín E, který bojuje proti škodám na pleti způsobeným znečištěním ovzduší a agresivními slunečními paprsky. Navíc zvyšují hladinu selenu, což zvyšuje schopnost bílých krvinek bojovat s infekcemi. A i když se vám nebude zdát pleť po konzumaci okamžitě lepší, alespoň jste zvolili zdravou svačinku, která dodá energii a budete se po ní cítit skvěle!

2almonds-white-cup

Listová zelenina

Vitamín A obsažený v zelenině jako je špenát a kapusta podporuje růst buněk a posiluje stěny cév. Což ve výsledku znamená: Už nikdy žádné tmavé kruhy pod očima! Zvolte například skvělé osvěžující zelené smoothie, a zelená bude hned chutnat lépe.

Rajčata

Ačkoli to nemůže nahradit některé volně zakoupitelné vitamíny ( P20), studie ukázaly, že lykopen obsažený v rajčatech, chránit pokožku před povětrnostními podmínkami a  slunečními paprsky.

A skvělá maska? Samozřejmě s kakaem!

gallery-1430177196-swbasics-3-dessertmask-034

Potřebujete:

  • 4 lžičky kakaového prášku
  • ½ lžičky mořské soli
  • 2 lžičky olivového oleje

Postup:

Smíchejte kakaový prášek a sůl v malé misce, pak přidejte olivový olej tak, aby se vytvořila konzistence pasty. Naneste prsty na čistý obličej a nechte působit tak dlouho, jak budete mít pocit že, to potřebujete. Mořská sůl může začít v průběhu času pokožku “táhnout”, nezalekněte se, funguje to jako kouzlo. Opláchněte pečlivě masku z obličeje za pomocí žíňky. Jedna až dvě aplikace týdně vám zajistí pleť bez chybičky!

Zdroj: Vogue