Trend hustého obočí

/ Redakce

Posledních několik sezón zdobí tváře modelek na přehlídkových molech i úspěšných celebrit prvek, který dokonale zvýrazňuje vzhled obličeje. Je jím husté obočí působící naprosto přirozeným dojmem. Trend, který postupem času proniká do všech generačních sfér.

Vytrhanému či dokonce tetovanému obočí již dávno odzvonilo. V posledních letech obličejům totiž vládne husté obočí, které dokonale kopíruje linii očního oblouku. Při tvarování obočí je nutné vzít na vědomí, že dokáže skvělým způsobem orámovat tvář a také by mělo zvýraznit oči. Je dobré soustředit se nejen na jeho tvar, ale i barvu, jež by měla odpovídat odstínem barvě vlasů.

Vždy je potřeba přemýšlet o obočí jako o rámu obrazu. Má fantastické vlastnosti i schopnosti – umí zjemnit kontury obličeje, tvář přitvrdit či vyvážit široké lícní kosti. Proto je lepší svěřit jej do péče odborníků a nechat si poradit od zkušenějších.

Třešničkou na dortu je v posledních měsících nejen trend hustého obočí, ale také jeho rovná linie, inspirovaná obyvateli Koree. Nelze ovšem říci, že by byl tento trend vhodný pro všechny tvary obličeje. Záleží u něj především na výšce čela nebo velikosti očí. Pokud máte čelo vyšší, můžete si dovolit tlustší obočí. Stejně tak u velkých a výrazných očí.

Rovným hustým obočím se chlubí např. světoznámá modelka Cara Delevigne. Je to právě obočí, díky kterému si Caru mnohem lépe zapamatujete v porovnání s ostatními modelkami. Pokud ještě máte v paměti sobotní článek o srpnových obálkách módních magazínů, zkuste si připomenout obálku čínského Vogue, kterou zdobí Victoria Beckham. Ta předvedla tento poslední trend v úpravě obočí s naprostou grácií.

 

Foto: Profimedia