Trendy v gastronomii? Módní pizza!

/ Redakce

Pizza není typické „fashion“ jídlo. Není fotogenická jako barevné makronky, ani jako bílý kelímek z kavárenského řetězce, ale jeden člověk ji přece s módním světem propojit dokáže.

Kuchař Domenico Crolla, který v Americe vlastní několik italských restaurací, se vedle denního chleba rád umělecky projevuje. Jeho nejnovějším počinem jsou pizzy s módními motivy a obličeji známých lidí, a to včetně vysokých „louboutinek“ nebo návrháře Toma Forda. Plánuje upéct také Giorgia Armaniho.

To, že může pomocí sýra a rajčatového protlaku zobrazit lidi, si Domenico uvědomil náhodou. Nejprve zkusil logo Mortal Kombat a tvář Bruce Leeho, posléze do svého repertoáru přidal i Beyoncé, Rihannu nebo Cristiana Ronalda. Jak řekl v rozhovoru pro magazín Fashionista.com, osobnosti mu za své podobizny dokonce poděkovaly.

Přestože jsou všechny Domenicovy výtvory jedlé, neprodává je. Považuje je za druh umění vyžadující čas a dovednosti se skalpelem. Ale říká se přece, že jíme očima. Tak přejeme dobrou chuť a příjemné pokochání. Kdy jindy totiž uvidíte Annu Wintour ve spojení s mastnou pizzou?


Foto: Profimedia.cz