Třetí Balenciaga Alexandera Wanga

/ Redakce

Když nastupoval na místo Nicolase Ghesquiera, rozdělil svět módy na dvě poloviny. Volbu Alexandera Wanga pro módní dům Balenciaga jedni schvalovali, druzí kritizovali.

 Americký designér už potřetí dokazuje, že to si s odkazem módního domu Balenciaga zvládá poradit. Do nových kolekcí vkládá charakteristickou tvrdou, kulatou estetiku, kterou vidí v archivech, kde tráví dost času, a vzhledem k tomu, že se stále pohybuje v bezpečné zóně, která neurazí žádnými experimenty, nelze mu nic vyčítat.

Do kolekce na jaro/léto 2014 ale nechal proniknout trochu toho svého „sportu“. Je to vidět hlavně na kompletech s krátkými zvonovými šortkami z vyplétaného materiálu nebo v kombinacích vzorovaných sukní a proužkovaných topů. Téměř ve všech siluetách pak Wang zachovává přesýpací hodiny, a to buď zvýrazněním ramen a boků nebo ponecháním přirozené linky.

Krásně si americký miláček hraje se střihem stejným pro většinu typických „balenciagovských“ kalhot, kdy vede rozevírající se záhyb od středu pasu po bok stehen. Nečekanou, na něj jemnou práci s volány pak odvedl u koktejlových šatů z plastického materiálu a saténu, jejichž pas tvarují korzety s viditelnými švy. Poslední část kolekce se nese v trendu mixu průhlednosti a struktur.

Jedná se o řadu na jaro/léto 2014 a nechybí ji tak odpovídající potisk. Kytičky, jak jinak. Tedy ve Wangově případě o trochu jinak – více graficky a více abstraktně.

Foto: WWD