-->

Tričko nebo dobrý skutek?

/ Cristina Pasquini

Kdo z nás nemá rád výhodné koupě? Víme ale, za jakých podmínek tyto výhodné koupě vznikají? Kdo stojí za samotným produktem?

Přesně tohle chtěla zjistit nezisková organizace Fashion Revolution, která umístila 24. dubna (Fashion Revolution Day – připomínka katastrofy v Bangladéši, r. 2013) na německý Alexanderplatz automat nabízející bílé tričko za 2 EUR (cca 55,-).

uzsi zaber

Co ovšem zvědaví zákazníci netušili je, že místo toho, aby po vhození mince vypadlo tričko, začal automat přehrávat krátké video s příběhem lidí, kteří se každý den na výrobě levného oblečení podílí.

Automat show
Paradoxem je, že na náměstí Alexanderplatz se nachází britský řetězec Primark, který se nejednou střetl se zákonem kvůli nelidským pracovním podmínkám. Můžeme tedy spekulovat, zdali umístění samotného automatu nebylo jasně mířené právě vůči tomuto řetězci.

primark

Výsledek, který nedávno vyšel napovrch, byl velmi pozitivní. Ano, i v dnešní době dokážeme být empatičtí! Krásných 9 z 10 zájemců o koupi nakonec obnos 2 EUR daroval na pracovníky oděvních závodů.

help us

A jak jste na tom vy? Tričko, nebo dobrý skutek? Zmiňované video najde zde.

Foto: Fashion Revolution; Youtube.com