Trpíte vlasovou dysmorfií?

/ Redakce

Pokaždé, když se ráno podíváte na své vlasy do zrcadla, vidíte jen samé chyby? Pak nejspíš trpíte vlakovou dysmorfií! Ovšem módní přehlídky na jaro/léto 2016 vás ujistí, že ponechat svým vlasům jejich přirozený vzhled, je naprosto žádoucí a dokonce i trendy! Stačí se podívat na modelky jako Frederikke Sofie, nebo Mica Arganaraz, které se svými neupravenými a přírodními vlasy udělaly díru do světa!

Problematická oblast: Textura 

Symptomy:

Toužíte mít místo rovných vlasů vlasy vlnité a kadeřavé nebo naopak. A nebo se vám zdá, že nemáte ani jedno, ani druhé a velmi vás to frustruje.

Kúra:

Nejlepší kůrou pro takový problém je jednoduše akceptovat vaše vlasy takové, jaké jsou, a oslavovat jejich krásu. Uvědomte si,  že na světe je tolik žen, které by chtěly zrovna vaše vlasy a nemají je! Například pokud mate rovné vlasy, můžete zvolit trendy střih prodlouženého mikáda, které si kadeřavé ženy dovolit nemůžou. A pokud máte naopak bujné vlny, tak oslavujte také! Vyhrály jste možnost každé ráno se vzbudit a bez příliš náročných úprav vyjít z domu s účesem, které ženy s rovnými vlasy musí reprodukovat strávením hodin a hodin v koupelně.

Péče:

Pokud své rovné vlasy opravdu nemůžete vystát, můžete se svěřit do věrné péče kulem a žehliček na vlasy, dbejte ovšem také na péči o vlasy proti teplu a vysušování. Nicméně můžete si vlny přizpůsobit k obrazu svému. Pokud máte kadeřavé vlasy, měl by být vaším svatým grálem Redken Sind Blow Dry Finishing Spray, který vaše vlny odlehčí a dodá jim žádanou matnou texturu jediným nanesením.

Lily-Donaldson-Beauty-2-Vogue-22March16-Paul-Wetherell_b_426x639 

Problematiská oblast: Celkový stav

Symptomy: 

Máte pocit, že jste vaše vlasy namáhala příliš dlouho neustálým používáním žehliček na vlasy, chemickými spreji a barvami, a nyní jsou roztřepené, suché a podle vás naprosto nezdravé. Nakupujete předražené kůry, masky a šampóny, které vám nakonec vůbec nepomůžou.

Kúra:

Dobrou zprávou je, že vaše vlasy na tom nejsou tak tragicky, jak jste si myslely. Nicméně nastává čas diety a detoxu pro vaše vlasy. Poraďte se tedy se svým kadeřníkem na detoxifikačním šampónu, abyste mohly vstoupit do jara s čerstvými vlasy. Navíc pravidelné zastřihavání koněcků vám potíže s kvalitou vlasů také podstatně ulehčí. Nezapomeňte nechat trochu odpočinku vašim vlasů od produktů alespoň dvakrát tydně!

Péče:

V takovýchto situacích milujeme Redken Hair Cleansing Cream v kombinaci s Ojon Full Detox Detoxifying Shampoo pro skvělou péči, kterou byste si měly dopřát alespoň jednou týdně. Po zbytek týdne zvolte jemný šampón a odlehčující kondicionér značky Pureology.

Lily-Donaldson-Beauty-1-Vogue-22March16-Paul-Wetherell_b_426x639

Problematická oblast: Objem

Symptomy: 

Lidé s hustými vlasy si představují jednodušší život s vlasy hedvábně jemnými, kdežto ti, co vlasy mají jemné si zase přejí bujnou hřívu plnou objemu. Opět je to případ, kdy chcete to, co nemůžete mít.

Kúra:

Jedním z kladných aspektů pro ty, kdo mají jemnější vlasy, je opět možnost zvolit krátké a trendy střihy, které opticky vlasům přidají objem. Ženy s objemem se zase nemusí bát delších střihů, efekt nechtěného objemu bude podstatně mírnější, než abyste musely krotit krepatění a podobné nepříjemnosti. Navíc můžete kadeřníka požádat o takzvané „prostřihání“, které pomůže objem také mírnit. Nicméně opět platí pravidlo – naučte se milovat vyšle vlasy ve své přirozenosti!

Péče:

Pokud máte jemné vlasy, vašimi nejlepšími přáteli budou šampón a kondicionér pro objem a také suchý šampón Batiste, který i přes jeho původ z drogérie, si v redakci nemůžeme vynachválit. Pro vlasy s nezkrotných objemem použijte Kiehl Créme with Silk Groom, po kterém jednoduše vyfoukáte účes do hladka.

Lily-Donaldson-Beauty-3-Vogue-22March16-Paul-Wetherell_b_426x639

Zdroj: Vogue