Třpytivé spojení šatů se šperky

/ Redakce

Při příležitosti Designbloku 2012 navrhl český módní návrhář Jakub Polanka modely, které vychází z kolekce značky Swarovski pro podzim-zimu 2012/13 “Kingdom of Jewels”. Výsledkem spojení Polankových všestranných a vzdušných návrhů plných ženskosti s avantgardní a rockovou majestátní povahou kolekce “Kingdom of Jewels”, je elegantní řada šesti modelů.

Značka Swarovski si Jakuba Polanku na tento projekt vybrala na základě jeho tvorby. Okázalé, řasené modely s velmi ženským charakterem totiž dokonale doplňují smyslné a elegantní designy Natalie Colin určené pro nadcházející sezónu. Polankovy splývavé a jemné materiály i výrazné a graciézní křišťály Swarovski představují přesvědčivou, důstojnou a rafinovanou dávku ženskosti. Jakub Polanka je navíc jako český návrhář světového věhlasu dokonalým zpodobněním historie značky Swarovski, která od počátků, jež se odehrály v malé české vesničce, dokázala dobýt celý módní svět.

„Během práce mě vedl odkaz Alfonse Muchy a jeho vize ženy. Drapérie z hedvábí a žerzeje se spojily s ornamentální kompozicí šperků, které mají jako součást modelu nejen estetickou roli, ale i funkční smysl. Nejedná se tedy o druh doplňků, ale o jedinečný celek“, říká ke svým šatům Polanka.

V průběhu Designbloku bude speciální kolekce Jakuba Polanky veřejně vystavená v butiku značky Swarovski, který se nachází v Celetné ulici číslo 7. Součástí výstavy budou i šperky z archivu značky Swarovski v Paříži – speciální vintage a couture kousky i doplňky z přehlídkových mol, které dosud nebyly v České republice ke spatření. Prostřednictvím klíčových designů se návštěvníci mohou osobně přesvědčit o technické dovednosti a řemeslném umění značky Swarovski.

Jakub Polanka

Jakub Polanka je zakladatel a kreativní ředitel značky POLANKA – kolekce dámské módy se speciálním důrazem na limitované edice a zakázkové modely. Je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a Institut Francais de la Mode v Paříži. Jakub Polanka mimo jiné působil jako návrhář pro Starck and Ballantyne, Dyloan Studio, Kookaï Lab, Tag Heuer, a Hermès. Je držitelem mnoha ocenění, jako je Hubert de Givenchy Price for Creativity 2008, ELLE Fashion Award 2009 a Czech Grand Design Award 2010. V roce 2012 byl zvolen zástupci italské edice Vogue jako nový módní talent.

Foto: Kamila Písaříková

0 Comments

Leave a Comment