Týden Haute Couture začal: Představil dramatickou kolekci Schiaparelli

/ Redakce

Dvakrát do roka se v Paříži koná Haute Couture týden, který pořádá Francouzská federace módy Chambre syndicale de la Haute Couture. Jedná se o přehlídku vysoké módy těch nejexkluzivnějších módních domů, nejdražších šatů a té nejvyšší možné krejčovské zručnosti. A právě teď je tento týden módy v plném proudu.

KIM_0356Schiaparelli
Včera se na týdnu módy představil italský módní dům Schiaparelli. Značka, kterou v roce 2013 na světlo světa vrátil podnikatel Diego Della Valle a která v lednu na Couture týdnu módy představila svou kolekci již bez kreativního ředitele Marca Zaniniho, má opět kreativní vedení. Do čela značky nastoupil Bertrand Guyon.

Guyon šel ve své kolekci “Elsa, Lee a Leigh” o krok dál než jeho předchůdce a svou inspiraci hledal v osobnostech, které jsou v kontextu se zakladatelkou značky Elsou Schiaparelli. Té vzdal v podzimní couture kolekci holt střihy inspirovanými 30. a 40. lety a také použitím její oblíbené barvy “Shocking Pink”. Další inspirací byl fotograf a válečný novinář Lee Miller, jehož osobnost se odráží v použitých drsných textiliích, klasických střizích a přísných kombinacích. Naproti tomu osobnost umělce Leigha Boweryho je rozpoznatelná například v použití detailu ruky nebo oka, použitých jako aplikace.

Zdroj foto: WWD.com