Týden módy v Los Angeles

/ Redakce

Dalším ze série týdnů módy je ten v americkém Los Angeles, který oficiálně začal již 6. října. I přesto, že není oproti konkurenčním a věhlasným akcím podobného typu brán tolik vážně, své krátké ohodnocení si s jistotou zaslouží.

Chrlení neznámých jmen a ukázka jejich tvorby možná všechny úplně nenadchne. I tak si myslím, že je potřeba mít přehled i o tom, co se děje v nám vzdálených končinách, a jak módu pro příští jaro a léto vnímá prosluněná Kalifornie.

Na týdnu módy v LA debutovala mladistvá značka Stella Proseyn, jejíž první větší a ucelená kolekce se nesla v duchu nejistoty osobnosti vším kolem sebe. Její téma osobního zkoumání a věčného pokládání otázek se zhmotnilo do podoby neformálních kousků oblečení. Hra s proporcemi nesoucí se v duchu decentních barev se nejvíce projevila na krátkých topech doplněných o šortky či sukně. Mnohé jistě zaujaly originálně řešené kalhoty s jednou kratší nohavicí.

Značka Linden, v zastoupení Jennifer Lynn, prezentovala spíše sportovnější módu pro aktivně trávený volný čas. Její inspirací se stala fontána v pařížské obchodní čtvrti La Défense, která je prý z každého úhlu pohledu jiná a originální. Objevil se v ní motiv mozaiky, bílé i černé sukně a krátké kabátky doplněné o topy s hlubokým výstřihem do V. Kolekce se může pochlubit využitím materiálů šetrným k životnímu prostředí, vyrobených například z recyklovatelných lahví od vody.

Stephanie Lampkin (Odylyne) si za svůj vzor pro celou kolekci zvolila mystikou opředené marocké kultury a vsadila na divoké vzory, metalickou krajku umístěnou na transparentní materiály či siluetu typickou pro řecké bohyně. Ovládly ji vzdušné maxi šaty i róby zdobené květinami.

Široká barevná paleta, retro-vintage sukně doplněné o topy i zajímavé černobílé mramorované šaty byly k vidění během přehlídky ISM Mode, za kterou stojí talentovaná Inka Sherman.

Kolekce Sue Wong na téma Jazz Babie byla podpořena operním hlasem Michael Peer a nesla se v duchu kabaretu. Zdobené róby, krajka, mnoho třpytu, volánky i další propracované detaily nás přenesli o mnoho desetiletí zpátky, do doby po první světové válce.

Foto: facebook/lafashionweek