Týden módy v Los Angeles

/ Redakce

Od jednoho z posledních týdnů módy, který předurčil, jak bude vypadat podzimní módní vlna, uběhlo již několik dní. Přesto bych se ráda vrátila zpátky na americký kontinent, přesněji do města andělů a ukázala vám některé z modelů, které zaujaly především svojí kreativitou a nenápadnou podobností s těmi, na něž jsme zvyklí během věhlasnějších událostí stejného typu.

Týden módy v LA, jak už jsem nastínila v říjnovém článku, probíhá teprve od roku 2002. Jarní verze letos připadla na období 6. – 17. března a opět využila různá prostranství po celém slavném městě i jeho předměstí.

Kolekce značky Odylyne, jenž má na starosti návrhářka Stephanie Lampkin, představila volnočasové modely, splývající sukně, batikované elegantní šaty s průstřihy na zádech. Nezapomnělo se ani na krajku či vesmírné potisky, kterým ovšem konzervativnější spotřebitelé příliš neholdují.

Na různě pojatých kostýmkách se doslova „vyřádili“ tvůrci značky Soldat (Camilla Wright), zaujaly mne především netradiční střihy sukní a Blairů. Celá kolekce mi ovšem připadala velice necelistvá, jelikož se do ní promítlo množství nesouvisejících prvků. Kostýmky se objevily také v kolekci Irene, zde ovšem zastávaly spíše klasičtější podobu, co se týče materiálů a také neutrální odstíny barev.

Mike Vensel přišel s nápadem vsadit vše na červenou (nejen v odstínu rtěnky), černou a bílou, což se mu rozhodně vyplatilo. Svůdné klobouky v kombinaci s dlouhými šaty doplněnými o transparentní detaily přidaly této události na jisté dávce honosnosti.

Gregorio Sanchez prezentoval kabáty, které určitě stojí za zmínku a zhlédnutí ve fotogalerii. Stejně tak nesmím zapomenout malou připomínku ke kolekce ASH Haute Couture, která potěšila nejedno módní oko. A to nejroztomilejší nakonec – děti, těch byla během tohoto týdne módy doslova plná chalupa, rozumějte samozřejmě přehlídkové molo.


Foto: WWD; facebook.com