Týden plný módy a adrenalinu

/ Redakce

Asi každý náš čtenář zaznamenal velké změny, které se děly na Iconiq.cz. Na chvíli jsme se proměnili ve zpravodajský kanál, který vám živě přenášel vše, co se odehrávalo v módním stanu MBPFW.

Nezůstalo však jen u přenosů, moderátorka Nikol Moravcová pro vás vyzpovídala nejednu celebritu, návrháře i koneckonců mě samotnou. Zabrousila i do zákulisí, kam se téměř nikdo nepovolaný nedostal, a tak vám nechává nahlédnout do nitra toho nejpodstatnějšího. Pokud se vám nepodařilo navštívit MBPFW osobně a ani na internetu, tak rozhodně nemusíte zoufat. Nelenili jsme a vytvořili pro vás Iconiq TV, kde najdete všechny přehlídky, reportáže a rozhovory. A pokud vás zajímá náš osobní názor na jednotlivé kolekce, tak ve složce MBPFW Speciál je najdete.

Je jasné, že to bylo několik hodně náročných dnů, které končily až v ranních hodinách druhého dne. Celý tým byl v terénu i u svých počítačů nepřetržitě, a tak je zcela nezbytné mu poděkovat. Nebyl to totiž příliš lehký týden pro mě samotnou. Asi to sem nepatří, ale já cítím potřebu to sdělit, aby bylo jasné, jak moc je důležité mít kolem sebe tým, na který se můžete stoprocentně spolehnout. Má maminka skončila na neurochirurgii, kde ji operovali. Nastaly vážné komplikace a trvalo dva dny, než se probudila. Pod tlakem toho, co přinese budoucnost, jsem sice dál pracovala, ale bez podpory svých redaktorek Emy a Moniky, fotografky Kamily, Nikol Moravcové i celého produkčního týmu ve stanu by to určitě neprobíhalo tak hladce s výsledkem, který si zaslouží obdiv a velký potlesk. A proto využívám této příležitosti a kromě velkého potlesku organizátorům MBPFW, návrhářům, ho skládám i týmu Iconiq.cz, který ukázal svoji absolutní profesionalitu. Děkuji!!!

Díky facebooku a neustálé rivalitě se hází mnoho a mnoho špíny na módní žurnalistiku. Závist, která je tolik typická pro tento národ, se zkrátka projevuje naprosto v každém oboru. Já však mohu s klidným svědomím říci, že tým Iconiq.cz se skládá ze skutečných profesionálů, kteří možná neznají do detailu celou módní historii, příručky o látkách, někteří z nich stále studují, ale jejich nasazení, chuť pracovat, vzdělávání se, vášeň pro módu a zodpovědnost dotáhnout věci k perfektnímu konci je zřetelná. To z nich dělá profesionály, které může kritizovat jen bezduchý hlupák.

A co říci závěrem? Máme za sebou módní událost, kterou již před jejím startem řada médií kritizovalo. Během těchto čtyř dnů jsme měli možnost shlédnout řadu nádherných kolekcí, ale i těch méně povedených. Jde však vždy o osobní názor, na který má každý právo. V tom je totiž móda geniální. Každý si v ní může najít to své. Celý MBPFW proběhl vcelku výtečně. Ale přeci jen malé pochybnosti a nedostatky se i zde objevily. Organizátoři MBPFW pozvali do Prahy hvězdu obuvnického Olympu pana Jimmy Choo, ale právě boty byly nejslabším článkem celé akce. Návrháři a jejich stylisté, asistenti jaksi často zapomínali na cedulky na botách, se kterými opravdu nešetřili. Někdy jsme zahlédla i tři najednou. Pro mne je to jeden z nejzásadnějších prohřešků českých žen. Bohužel i návrháři tento prohřešek ukázali hned celému světu. A výmluvy typu, že boty jsou jen půjčené, skutečně neberu. Cedulka se vždy dá odstranit, přiložit ke krabici a poté opět nalepit. U luxusních butiků, kde jsou boty již jejich majetkem, je tato výmluva zcela scestná.

A jak se říká, to nejlepší na konec. Přehlídka mladých talentů Start-Up byla doslova nabitá k prasknutí a to byl pravděpodobně kámen úrazu. Tento závěrečný večer se bohužel celkově příliš nevydařil. Moderování herce Lukáše Hejlíka bylo po předchozím výkonu Libora Boučka na velmi nízké úrovni. Jeho jazykové schopnosti jsou očividně podprůměrné a to v přítomnosti pana Jimmy Choo je neodpustitelné. Nedokázal reagovat na vzniklou časovou proluku, a tak mu musela být nápomocna ředitelka MBPFW Janina Šlemínová. Celý program byl velmi dlouhý. Diváci se pomalu a jistě vytráceli. Porota si navíc vzala velký časový prostor pro vyhlášení vítězů a při předávání ocenění se netvářila příliš nadšeně. Zda k tomu přispěla únava či neshoda, o tom můžeme jen tiše spekulovat.

Globálně MBPFW dopadl na výbornou. Nikdy nic nemůže být dokonalé a vždy je nutné se z chyb pro další ročník poučit. MBPFW poukázal na rozmanitost české tvorby, vpustil módní fanoušky do nitra všeho dění, nabídl zajímavý doprovodný program a přivítal hosta, který v módním světě skutečně něco znamená. Přiblížil se tak světové úrovni, kterou musí v budoucnu jen potvrdit.

Iconiq.cz je hrdý na to, že se mohl stát součástí této módní události.

Foto: Kamila Písaříková; MBPFW