Týdny módy skončily, dávka inspirace ale potrvá

/ Redakce

Jak už to tak chodívá, měsíc představující nekonečný módní kolotoč přeci jen dospěl ke svému zdárnému konci. Čtyři nejproslulejší týdny módy světa ovšem přinesly mnohem více inspirace, než jsme schopni najednou pojmout.

Celý měsíc jsme se vás snažili informovat o aktuálním módním dění v New York City, Londýně, Miláně i Paříži. Byl to velice náročný maraton, který pro nás znamenal probdělé noci nad vybíráním těch nejzajímavějších outfitů z nejnovějších kolekcí, litry kávy a černého čaje i protikladných názorů nad prezentovanými modely.

Což je jen ku prospěchu, alespoň jste si tak mohli vychutnat 4 rozdílné inspirace, které dal náš tým dohromady – New York podle šéfradaktorky, Londýn podle mě, Milán podle grafičky Magdy a konečně Paříž podle redaktorky Kamily. A schválně, která z koláží je vašemu módnímu srdíčku nejlbíž?

Před měsícem jsme vám představily hlavní podklady a inspiraci, které se drží při vytváření svých kolekcí američtí návrháři, jeden díl nám nestačil a tak jsme pro vás sepsali i díl druhý, ve kterém šel s kůží na trh například Alexander Wang nebo Donna Karan.Samotný New York byla jedná velká jízda, nadchla nás kolekce Honor, zábavná Lisa Perry a také návrhářské duo Nicky a Simone Zimmerman se svými ledovými modely.

Zimmerman

Honor

Nenechali jsme si ujít kolekci Victorie Beckham plnou ženskosti, strukturovanosti a překrásných sukní. Od sukní už je to velice blízko k večerním šatům a kouzelným róbám, na které je expertem např. Zac Posen nebo Carolina Herrera, jejíž nápad s efektem mořských vln nás srazil na kolena.

Carolina Herrera

Carolina Herrera

Londýn jsme během týdne módy navštívili dokonce osobně a rovnou ve dvojitém zastoupení, což je pro nás obrovská pocta, jíž si vážíme. Společně s Kamilou jsme stihly několik zajímavých přehlídek, na které jsme si poctivě vystály dlouhé fronty. Fotily jsme street style, který si můžete připomenout tady a tady. Odměnou nám byly nezapomenutelné zážitky, které nepřekryje ani protivný déšť, který nemůže v Anglii samozřejmě chybět.

1653518_863175897080298_1369175270913414740_n

A jaký Londýn vlastně byl? Podle Bora Aksu přehnaně romantický, pro Daks laděný do motorkářského stylu, Jasper Conran si přiblížil atmosféru podzimu  rozsypaným listím na přehlídkovém mole. Nebyla nouze o talentované nováčky, zaběhlí návrháři nás odměnili skloubením různých myšlenek, u Antonia Berardi to byla například kombinace přírody a moderního provedení.

Antonio Berardi

Antonio Berardi

Poté jsme svůj zrak pomalu ale jistě přemístili do Milána, které uteklo rychleji, než jsme se stačili rozkoukat. V paměti nám ale utkvěla renesanční kolekce Alberty Ferretti, promyšlená kolekce plná pastelových barev od Prada nebo zajímavě pojaté kabáty Thomase Maiera, který nyní navrhuje pro značku Bottega Veneta. A konečně také včera zmiňované duo Dolce & Gabbana, které svojí kolekcí vyjádřilo poctu náboženství i mateřství zároveň.

Bottega Veneta

Bottega Veneta

Paříž opět naplnila svoji pozici elegantního černého koně a byla nádherným zakončením celého měsíce. Rozplývali jsme se nad bílými košilemi od Alexise Mabille, rozveselili při sledování pestrobarevných kousků z kolekce Balmain.

Balmain

Balmain

V paměti nám také na dlouho utkví skvěle provedená módní přehlídka Balenciaga a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Chanel. Karl Lagerfeld umístil tentokrát svoji kolekci do prostředí uměle vytvořené pařížské brasserie, v níž jste nevěděli, zda se dřív dívat na sympatické číšníky či svoji pozornost zaměřit na prezentované šaty.

chanel-f15-001-e1426063287515

Foto: WWD