U kterých módních značek je nejlepší pracovat?

/ Redakce Foto: BoF.com

Práce v módním průmyslu je pro mnohé snem. Potvrzujeme, že to rozhodně není žádný med, ale velké úsilí, námaha, trpělivost a odhodlání. Na druhou stranu tento dream job za to opravdu stojí. Zjistili jsme, u kterých zaměstnavatelů v módním průmyslu se budete mít nejlépe.

Společnost zabývající se prací v módním průmyslu Business of Fashion nedávno zveřejnila výsledky nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017. Prozkoumala přibližně 2600 odborníků a to z více jak 190 top módních firem po celém světě. Výzkum byl zaměřen na tři základní faktory: odměny a benefity, vedení a rozvoj, firemní kultura a prostředí.

Zatímco byl tento průmysl oceněn za vytváření pozitivního pracovního prostředí a povzbuzování silných týmů pro spolupráci, tak na 76% a 91% tu chybí zlepšení v oblasti vedení a osobního rozvoje. Pouze 59% zaměstnanců uvedlo, že jsou spokojeni s možnostmi pro výcvik a rozvoj. Zatímco 57% zaměstnanců je spokojeno s úrovní transparentnosti v oblasti kariérního postupu, což ukazuje, že v módním průmyslu chybí zaměření na vyhledávání stávajících talentů.

Mezi nejatraktivnější zaměstnavatele se v tomto žebříčku umístili:

Adidas

Berluti

Calvin Klein

Cotton On Group

FarFetch

Galeries Lafayette

Gap Inc.

Gucci

H&M

Levi Strauss & Co.

Loewe

Nordstrom Inc.

Tommy Hilfiger

Warby Parker

Zalando 

Zara