Udělejte si čas na parfém

/ Redakce

Během své práce kosmetické redaktorky, jsem za ty roky vyzkoušela nepřeberné množství vůní. Drahých i levných, parfémů i toaletních vod, těch kořeněných těžkých i letních citrusových lehkých jako vánek. Dokonce jsem měla období, kdy jsem každý den používala jiný parfém a měla jich víc než Carrie Bradshaw bot v šatně. Pak jsem ale nalezla jeden, kterému jsem už pár let věrná a nevyměnila bych ho za nic na světě. A proč je tak důležité mít svou vůni? Jednoduše proto, že se může stát vaší součástí, šperkem a doplňkem i inspirací.

1ffd86e453cb9536bc5cfe69f1ab3b69Jak ale najít ten pravý parfém pro vás? Rad je všude požehnaně, ale jak to opravdu chodí v praxi? Hledání parfému, který vám bude sedět tak, jako bot šité na míru, potřebuje nejen čas, ale i náladu. Bude to znít možná divně, ale měl by to být den, kdy nikam nespěcháte, máte prostě volno jen sama pro sebe, je vám hezky, protože máte na sobě to, v čem se cítíte dobře a připadáte si odpočatá. Přesně takový den je ten čas, kdy byste měla vyrazit očichávat svět. Cestou do světa vůní si v duchu zkuste sesumírovat to, co vám voní a dělá vás šťastnou…Může to být vůně nového bloku, orosené růže, spadané listí nebo citronáda vaší babičky. Podle těchto vzpomínek si pak vyberte příslušnou kategorii vůní.

Ve velkých parfumériích najdete komerční vůně, v malých buticích neotřelé skvosty a je jen na vás, kde budete hledat. Já osobně mám raději malé krámky, kde se mi někdo věnuje, poví mi příběh vůní a neruší mě nejen dav dalších zákaznic, ale ani hlasitá hudba. Pro navození pohody klidu a osobního prostoru, který ke zkoušení vůní potřebujete, si do sluchátek pusťte hudbu, která vás dělá šťastnou a v jejím rytmu očichávejte  a očichávejte barevné flakónky, než narazíte na ty, které vás doslova zasáhnou do srdce.

b66af30f5f8a5cf97eae9c7f5c1b5dfeMáte už pár favoritů? Měly by být maximálně tři, více už je pro rozhodování moc. A právě v tuto chvíli nastává čas dát si pauzu. Vybrané vůně si nastříkejte na zápěstí nebo hřbet ruky a vyrazte s nimi vyrazte na kávu. Posaďte se do kavárny, přečtěte si oblíbenou knihu nebo časopis a zapomeňte na chvíli na svůj vonný úkol. Teprve až po téhle pauzičce poznáte, jak se vůně na kůži rozvoněly, jak na vás působí a jaký pocit ve vás vyvolávají. Tu pravou poznáte, a pokud to není ani jedna z nich, nezoufejte a hledejte dál. Ta pravá láska přeci taky nepřijde na zavolání.

Aby se vám hledalo snadněji, vybrali jsme pro vás pár Iconiqckých záležitostí a letních novinek, které stojí za to očichat.

Zdroj foto: Archiv firem, Pinterest.com