Unique Fahion Week: Černo-bílá královna Beata Rajská

/ Redakce

Beata Rajská je renomovanou módní návrhářkou, kterou snad netřeba představovat. Její nejnovější kolekci s názvem Queen, ale představit musíme.

TER4a68bd_brJste jednou z hvězd Unique Fashion Weeku, na jakou kolekci se od vás můžeme těšit?
Kolekce se jmenuje Queen a toto téma vzniklo vlastně úplně náhodou. Dívala jsem se na dokument o Freddiem Mercurym a víte, on byl neskutečná osobnost a charismatický člověk. V jednu chvíli byl úplně na vrcholu, ale už ta samotná chvíle ohlašovala jeho pád. A v ten moment jsem si uvědomila, že je život plný protipólů, když chcete být nejlepší v práci, skutečně vám to bere něco z té druhé strany. A takhle vznikla moje kolekce, která je černo-bílá, tak jako šachové figurky. Chci skrze ní říci, že co se nám zdá být černé vůbec černé být nemusí a naopak. Že záleží jen a jen na vás, jakou máte odvahu  a jakou partii si chcete zahrát s protihráčem jménem život.

Jak tedy kolekce Queen vypadá?
První záchvěv má inspiraci v samotné skupině Queen, figurují v ní například růžové výpustky, protože Freddie hodně nosil kostýmy zdobené lampasy a výpustky. V další části kolekce přechází v šachové figurky, ale vše je nositelné, protože to je doménou mé značky. Šla jsem v této kolekci do kontrastních barev, ale střihy jsou střídmé, často jen šikmo střižené.

10995294_875760839126532_1675164865686704054_nVy na této módní události nebudete představovat jen svou kolekci, ale také přednášet. Co přesně bude tématem vašeho povídání?
Rozhodla jsem se, že budu hovořit o tom, jak vzniká kolekce. Já osobně když dělám autorskou kolekci, nechci aby to byl jen nějaký shluk šatů, ale aby kolekce měla i nějakou výpovědní hodnotu. Možná to vychází z toho, že svou podstatou jsem filozofka, takže si vždycky dovolím nějakou tu myšlenku do své práce vložit. Ona myšlenka je navíc prvotní inspirací, vždy než začínám s návrhy zapisuji si poznámky a vjemy a na jejich základě teprve tvořím.

Proč jste se rozhodla prezentovat právě na této módní akci?
Pro mě je důležité, že tato akce je přístupná veřejnosti a že se tak na mou přehlídku dostanou i lidé, kteří by se na ni jinak nedostali. Když totiž dělám jednou za rok autorskou přehlídku a pozvu na ní svoje klientky a partnery, nikdo jiný už se na ni už nedostane. Ne, že bych nechtěla, ale už se tam prostě nevejdou. A Unique Fashion Week mi dává možnost dostat tam i jiné diváky, ty kteří si zakoupí vstupenku a chtějí mou práci vidět.

Zdroj foto: Archiv Beaty Rajské