Unique Fashion Week: Coctail Forbes and Czech fashion designers

/ Redakce

Ve středu večer proběhla v rámci Unique Fashion Week velká přehlídka na které se střetly hned čtyři módní návrhářky.

V prostorách pražského Florentina se konala velkolepá přehlídka spojující hned čtyři jména, Beatu Rajskou, Ivanu Mentlovou, Jitku Klett a Kláru Nademlýnskou. Designérky prezentovaly své aktuální kolekce A/W 2015-16, což bylo pro přítomné diváky inspirativní, ale z hlediska módních týdnů, kdy se ve světě právě teď prezentují jarní kolekce na příští rok, je to krok zpět.

Screen shot 2015-09-24 at 11.40.50 AMElegantní Beata Rajská
Kolekce Queen, jejíž část návrhářka v rámci tohoto večera prezentovala, byla inspirována šachovými figurkami a to jak jejich černo-bílou barevností, tak také tvary. Hlavní roli hrály kabáty, šaty áčkového střihu a také kožené kalhoty, to vše ještě doplnily autorské šperky. Beata Rajská je známá jako designérka elegantních kousků, které se hodí do kanceláři i do společnosti a to myslím opět potvrdila.

Screen shot 2015-09-24 at 11.41.19 AMNeotřelá Ivana Mentlová
Návrhářka Ivana Mentlová pracuje s kůží a pravými kožešinami a vytváří kusy oděvů, které ocení milovnice pohodlí, neotřelosti a také luxusu. I její kolekce A/W 2015-16 taková je, jen je velká škoda, že jsme její prezentaci viděli už před půl rokem na jiné módní události, milovníci módy se tak mohly lehce nudit a připadat si jako v deja vu.

Screen shot 2015-09-24 at 11.42.27 AMPodzimní Jitka Klett
Podzim a zima podle designérky Jitky Klett je plný modré barvy a krajek. Přiznám se, že oděvům paní Klett jsem na chuť nepřišla, lacině vyhlížející krajkové šaty s výraznými zipy podložené kontrastním body, barevné kožešiny a skleněné šperky ve tvaru jablíček nejsou mým šálkem kávy. Není ale důvod, aby si své nositelky nenašly.

Screen shot 2015-09-24 at 11.43.00 AMZdobná Klára Nademlýnská
I renomovaná designérka Klára Nademlýnská se na podzim pustila do hry krajek, saténu, flitrů a zipů. Opustila své oblíbené tisky a nechala kolekci jen v základních barvách červené, želené, černé a bílé, což je trochu škoda. Naopak se ale pustila do přiléhavých overalů, jako ze 70. let, na což u této milovnice francouzské lehkosti a elegance nejsme tak úplně zvyklí.

Zdroj foto: Unique Fashion Week