Unique Fashion Week: Elegance podle Jitky Klett

/ Redakce

Už jen pár dní zbývá do vypuknutí Unique Fashion Weeku, který představí tvorbu nejen renomovaných českých designérů a nováčků na módním poli, ale také oblíbených světových módních značek. Než ale týden plný přehlídek začne, chtěli bychom vám návrháře a jejich práci představit my. První z námi oslovených designérů je módní návrhářka Jitka Klett.

DSC_1683retJak byste představila svou tvorbu?
Elegantní, ženská a rafinovaná s důrazem na kvalitu materiálu. Pro mou tvorbu jsou typické autorské potisky látek, které jsou inspirovány uměním a přírodou.

Jaká žena je ta, kterou do svých modelů oblékáte?
Tvořím pro elegantní ženy, které jsou aktivní ve své práci, ale umějí také odpočívat v rámci své rodiny a svých zálib. Kladu vysoký důraz na originalitu designu látek, kvalitu materiálu a také funkčnost oděvu.

Jakou kolekci předvedete v rámci Unique Fashion Weeku?
V rámci UNIQUE FASHION WEEK se představíme dvakrát. V úterý 22.9.2015 na autorské módní show v hotelu Boscolo a ve středu 23.9.2015 v prostorách Florentinum spolu s dalšími českými návrháři. Představím aktuální kolekci s názvem INFINITY A/W 2015-16 a také kolekci večerních šatů.

Co vás inspiruje?
V mojí tvorbě se inspiruji životem, aktuální společenskou a politickou situací, mými profesními zkušenostmi a v neodmyslitelné části i trhem, krajinou, kterou chci s tvorbou oslovit.

6F3C4902Máte nějakou svou módní ikonu, kterou se inspirujete?
Ikonu nemám, mám obrovskou radost z jakékoliv vydařené módní tvorby začínajícího nebo renomovaného, tuzemského či zahraničního návrháře. Jsem šťastná, že společně šíříme estetiku mezi lidmi.

Jak vnímáte styl a cit pro módu Češek?
Styl většiny českých žen je na můj vkus málo elegantní. O eleganci žena nemusí přijít, přestože upřednostňuje praktičnost. Jsem vděčná za každou originální ženu na ulici v Čechách.

Zdroj foto: Archiv Jitky Klett, www.jitkaklett.com