Unique Fashion Week: Nadměrné maličkosti Báry Kubíčkové

/ Redakce

Mladá designérka Barbora Kubíčková, která se stala vítězkou soutěže Black Card a svou nejnovější kolekci představí na Unique Fashion Weeku už příští týden, si rozhodně zaslouží pozornost. Není jen někým, kdo módu takzvaně tvoří, ale navíc do ní dává myšlenky, své vzpomínky a jakási poslání, která pak nositelky šíří jako osvětu dál.

12016704_854615377970120_982891630_nBáro, jak jste se dostala k oděvnímu návrhářství?
Myslím, že můj vztah k módě, textilu a navrhování oděvů hodně ovlivnila moje maminka, která tvořila pro časopisy střihové přílohy i články a módní focení. V dětství nám se sestrou navíc šila krásné oblečení a to byl myslím takový klíčový moment, který ovlivnil moji životní cestu. K módě mám úzký vztah právě od dětství, sama jsem se v minulosti věnovala modelingu, nyní mě hodně zajímá styling a vizáž, které módu dotvářejí, ráda ji totiž vnímám z různých úhlů pohledu. A to se snažím dělat i v samotné svojí tvorbě.
Je něco, co vás na módě opravdu fascinuje?
Určitě je to její vývoj a historie, proměny kterými za různá období prošla. Zároveň vnímám módu jako způsob komunikace, sebevyjádření a únik do světa fantazie. Fascinuje mě její svoboda, kterou mi dává k vyjádření se.

12020495_854615437970114_165340544_oUž příští týden odstartuje Unique Fashion Week, kde jste se stala vítězkou soutěže Black Card. Jak výhru a vůbec možnost prezentovat se na takové akci vnímáte?
Výhra v soutěži Black Card je pro mě velkou motivací a šancí jak se zviditelnit. Ráda na sobě pracuji a každý úspěch je pro mě velkou výzvou, člověk totiž nesmí usnout na vavřínech a musí se stále někam posouvat a zdokonalovat.

Představte nám kolekci, jíž se budete na Fashion Weeku prezentovat…
Bude to moje nejnovější kolekce #KINGSIZE. Už její název naznačuje, že v ní na velikosti záleží. Nosným prvkem jsou oversize kabáty a blejzry, které jsem doplnila hravými doplňky jako jsou maxi zipy a knoflíky. Kombinovány jsou pak s basic kalhotami nebo topy v tělové barvě. Při tvorbě kolekce jsem se inspirovala nadrozměrným uměním a instalacemi v ulicích měst jako jsou Claes Oldenburg, Florentijn Hofman, Jean-Francois Fourtou a další.

12029068_854615351303456_2010880607_nProč vás zaujalo zrovna toto téma?
Velikost mě fascinuje, ať v nadrozměrném nebo naopak miniaturním měřítku. Myslím, že ona nadrozměrnost má úžasnou schopnost vás vtáhnout zpět do dětských let, kdy se všechno zdálo proti nám tak veliké. I moje kolekce obsahuje vzpomínky z dětství, kdy jsme si se sestrou potají zkoušely maminčino oblečení a vysoké podpatky, které nám byly neskutečně veliké, vše na nás viselo, ale my jsme si připadaly jako princezny. Zvětšováním detailu střihového řešení v jednotlivých oděvech jsem chtěla oživit právě tento moment, který mi utkvěl v paměti. Ráda překračuji hranice nositelnosti a chtěla jsem aby moje tvorba působila mladým a extravagantním dojmem.

Co nosíte nejraději vy sama?
Ráda nosím nadčasové oblečení. V mém šatníku je takový mix vintage kousků s těmi basic a občas si ulítnu na nějaké té trendové vychytávce, která mě ale po čase omrzí.

Zdroj foto: Archiv Barbory Kubíčkové