Už jste slyšeli o projektu HNST.LY?

/ Redakce

Začalo to docela nevinně. Objevováním krás Londýna i tradice řemesla po celé Evropě, které drží v rukou spousta talentovaných lidí. A možná i díky touze poznat tyto lidi a jejich výrobky lépe, se Bára rozhodla založit projekt, jehož základy stojí především na poctivosti.

Myšlenka důležitosti zajímat se o původ a způsob výroby věcí, které si kupujeme do svých příbytků, stála u zrodu projektu s názvem HNST.LY, jež spatřil světlo světa ve druhé polovině roku 2014. Stojí za ním Barbora Perglová, blogerka, fotografka a stylistka v jedné osobě.

A právě o tvůrcích, estetice, dlouhotrvajícnosti, důvěryhodnosti, zodpovědnosti i respektu ke zvířatům celý tento projekt je. Všechny zapojené tvůrce Bára osobně navštěvuje v jejich dílně, kde poznává cestu, která vede ke vzniku krásných a poctivě vyrobených věcí. Jejich příběhy jsou na webu zachyceny formou obsáhlých rozhovorů.

HNST.LY-produkty

Zaujali nás výrobky z porcelánu, věci z alpačí vlny, oblázkové doplňky, dřevěná prkénka nebo třeba veganská mýdla a botanické parfémy, které vyrábí talentovaná Tanya. Opravdový příběh stojí také za novinkou, která byla představena koncem února na pop-up shopu v letenské cukrárně Alchymista.

Řeč je o dekách z jihočeské tkalcovny, které vyrábí již šestá generace, svoji tradici mají od roku 1870. Umělecká dílna si po celou dobu své existence dokázala udržet rodinný charakter i tradiční výrobní postupy založené na práci s přírodními materiály jako je vlna, bavlna a len. Firmu v nynější době vede Filip Kubák, pravnuk Ferdinanda Kubáka, který se zasloužil o to, že se v tkalcovně kromě tradičních vzorů vyráběly i motivy navržené tehdejšími designéry. Na samotném webu najdete dokonce i reportáž přímo z tkalcovny, kde jsou deky mající všestranné využití vyráběny.

Aktuální portfolio nabízí interiérové i módní doplňky a kosmetiku. Věci, které vynikají kvalitním zpracováním z přírodních materiálů a nadčasovým designem. Web HNST.LY zahrnuje také online obchod s jednotlivými výrobky od poctivých tvůrců.

Foto: HNST.LY