Už jste zkusili některou z 30 denních výzev?

/ Redakce

Pro někoho to může být zábava, skvělé odreagování, pro dalšího trénování motivace a nezbedné vůle. 30 denní výzvy ovládly v posledním roce sociální média a následně miliony lidských životů.

Pravidelné snídaně, ustlání postele, volání své rodině či blízkým nebo třeba desetiminutové posilování zakončené strečinkem. I tak mohou vypadat nápady na populární 30 denní výzvy. Jak už z jejich názvu vyplývá, je v podstatě jedno, co si zvolíte za vaši výzvu, klidně si ji uzpůsobte na míru, nejdůležitější ovšem je vydržet ji dělat každý z třiceti po sobě jdoucích dní. A to už není jen tak pro někoho.

040324079ebb1abcc03a3de692ccd1a2

Nejpopulárnější jsou asi výzvy týkající se zdravého životního stylu. Mnozí si oblíbili třicet dní po boku ovoce, zeleninových šťáv, protahování, půl hodiny jógy nebo odcvičení padesáti dřepů denně. Záleží ovšem na vás a můžete si ušít výzvu na míru, co třeba výzvu týkající se šatníku? Celý měsíc ve společnosti alespoň jedné zářivé barvy, měsíc tenisek, sukní nebo pravidelného nošení oblíbených náušnic. Takové výzvy budou rozhodně příjemnější.

K zahození nejsou také v výzvy oblasti lidských vztahů. Každý den někomu něco pochvalte, povzbuďte okolí, bavte se s neznámými lidmi na ulici, obvolejte staré kamarády a známé. Možná budete nuceni v některých situacích vystoupit ze své komfortní zóny, ale i to je přínosem těchto výzev.

23e67e67c5f66a712eab86f1d66b6bfd

Pilování zásad zdravého životního stylu by ovšem mělo být součástí života každého z nás. A že vám to občas ujede? Myslím, že se to stává každému, takže není důvod k panikaření. I v této oblasti tak bude nejlepší stanovit si výzvu na míru, která by od svého začátku neměla být nijak náročná, aby vás neodradila.

Jen z takto nastavené výzvy se po čase stane zvyk, bez kterého už si nedokážete svůj den představit a začnete jej například i vylepšovat, výzva se nenápadně stane součástí vašeho života, do kterého ji zapracujete. A o to nám jde především.

Foto: Pinterest