Užijte si značku Bogner nejen na sněhu

/ Redakce

Módních značek, které si stále drží rodinnou tradici, není mnoho, o to zajímavější jsou pak jejich příběhy. Jednou takovou je značka Bogner.

Může za to vášeň pro lyžování. Willy Bogner starší měl pro lyžování nadání. V běhu a skocích na lyžích patřil brzy po svém začátku k nejlepším v Evropě a jeho popularita coby sportovce rostla závratnou rychlostí. V roce 1932 založil v Mnichově společnost zaměřenou na dovoz lyží, příslušenství a pletené oblečení z Norska. Willy ve dne pracoval ve firmě a po večerech trénoval. Jedenáctkrát zvítězil v severské kombinaci, pětkrát se stal bavorským mistrem, a v roce 1935 dokonce obsadil třetí místo na Mistrovství světa v klasickém lyžování v Československu.

O rok později pronesl na IV. zimních olympijských hrách v Garmisch-Partenkirchen olympijskou přísahu a právě na nich oblékl německý národní tým poprvé sportovní oblečení značky Bogner. Zipy se stříbrným “B” pak zdobily německý národní tým na ZOH dalších 16 let. V roce 1937 se Willy Bogner oženil s Marií Lux, budoucí “královnou strečových lyžařských kalhot“. Maria Bogner měla zvláštní cit pro materiály, funkčnost a nechyběl jí ani sportovní duch při navrhování kolekcí. Její „Bognerky“/Bogners/-strečové lyžařské kalhoty, které se vryly do paměti a způsobily již tři roky po 2. světové válce módní revoluci. Nosily je takové hvězdy jako Marylin Monroe nebo Ingrid Bergmann.

Pánská kolekce vznikla v roce 1950 a od tohoto roku je Bogner nazýván „Diorem lyžařské módy“ Úspěšným pokračovatelem značky je Willy Bogner junior, který se nebojí inovací a osobně se podílí i na vývojích materiálů. Všestranně nadaný Willy jr. rozšiřuje značku o oblečení pro mladé, uvádí na trh parfémy značky Bogner a poprvé v historii se ubírá nejen sportovním směrem.

V současné době je značka Bogner zastoupena ve více než 30zemích celého světa. Vybrat si můžete z produktových řad Sport, Woman, Man, Kids či z designové řady Sonia Bogner, která je určena náročným ženám.

V Čechách se oficiálně otevřel první butik v březnu 2003 a na jeho otevření přijel i sám Willy Bogner jr. a jeho žena Sonia. V současnosti si oblečení Bogner můžete koupit nejen v Praze, ale i v Plzni, Karlových Varech nebo ve Špindlerově Mlýně.

Luxusní značka Bogner se prezentovala v rámci letošního Dreft Fashion Weeku, který proběhl minulý týden.

 

Foto: PR firem a facebook.com