V šatech italského temperamentu Dolce&Gabbana

/ Redakce

Kdo by neznal tyto dva italské návrháře, kteří jsou obdařeni výjimečným talentem, citem pro nevázaný a rozpustile vyzývavý módní styl.

Oblíbenou prázdninovou destinací Gabbany byla Sicílie, která se stala poutem mezi oběma návrháři. Roku 1985 zakládají v Miláně firmu Dolce&Gabbana a společně se shodují na jednotném stylu, ve kterém se právě Sicílie velmi výrazně odráží. Charakteristické estetické znaky jejich stylu jsou tradiční sicilská dívka (neprůhledné černé punčochy, černá krajka, šátek s třásněmi a venkovská sukně), italská svůdkyně (korzet, vysoké podpatky, spodní prádlo jako vnější oděv) a sicilský gangster (pruhovaný oblek, pánská čepice coppola a růžencový řetízek). Jejich móda je stejně protikladná, jako jsou sami návrháři.

Jejich styl s železnou pravidelností vyhledávají světové celebrity a to nejen na červený koberec. Asi nejznámější a nejvěrnější nositelkou jejich modelů je italská ikona Monica Belluci, která je i jednou z tváří letošní podzimní kampaně. Mohli jsme ji vidět v nádherné dlouhé šedé krajkové róbě nebo vtipné kombinaci puntíků a bohatých květů. Její cit pro módu jde ještě dál, kdy si oblékla nádherné úzké šaty v délce ke kolenům, na kterých se tkví záplava růží. Po stejném modelu sáhla i australská zpěvačka Kylie Minogue, kterou lze rovněž považovat za skalní fanynku. Izraelská herečka Moran Atias v černých krajkových šatech vypadá jako pohádková princezna z Disneyho filmů. Módní moderátorka Hofit Golan v růžových šatech s výraznou mašlí jen září. Dalšími hvězdami, které oblékly modely od této nezaměnitelné návrhářské dvojice, jsou italská herečka Chiara Francini, americká zpěvačka Katy Perry, americká herečka Maggie Gyllenhaal nebo modelka a múza Marpessa Hennink.

Co říci na závěr? Všechny tyto ženy vsadily správně, když sáhly po šatech od Dolce&Gabbana, jelikož jsou zkrátka neodolatelné.

 

Foto: facebook.com

 

0 Comments

Leave a Comment