Vánoce nemusí být jen tradiční nuda

/ Redakce

Tradiční Vánoce známe už jen z legendárních obrazů Josega Lady. Svět se mění a tradice ve svém pokroku nezůstávají pozadu.

V posledních letech Vánocům zůstalo už jen jméno a datum, kdy se slaví. Vše ostatní vzalo hodně za své. Z dárků se stal závod o čas, pečení cukroví zadáváme manufakturám, vánoční úklid vzali do svých rukou profesionálové a ze setkání u voňavého punče se stala fata morgana. Když už jsme tolik ustoupili od klasických tradic, proč i vánoční design nepojmout trochu jinak.

Nazdobená okna, blikající okapy, tematicky laděné výlohy obchodů. Takto nejčastěji vypadá konvenční výsledek při vytváření vánoční výzdoby. Za okny obdivujeme vánoční stromky a na policích červené vánoční růže. Několik mužů se nechalo inspirovat a v rámci charitativní akce si ozdobili své vousy. Co takto pánové překvapit svou rodinu u štědrovečerní večeře?

Twelve Beards of Christmas!

Americká herečka Whoopi Goldberg má v oblékání svůj osobitý styl a i v době adventu se nenechala zahanbit ve výběru zimní obuvi. Ovečce s bambulkami nelze odolat.

Whoopi Goldberg seen leaving the ABC studios in NYC after taping 'The View'

Dvaadvacetiletý ruský výtvarník dokáže z nepotřebných předmětů vytvářet jedinečná umělecká díla. Pokud nemáte rádi kapra na talíři, dodržte tradici tak, že si ho vypreparovaného recyklovaného vystavíte na stůl.

Insect and Animal Art Made From Recycled Components

Brazilská modelka Adriana Lima svěřila výzdobu vánočního stromku  plně do rukou svých dvou dcer Valentýny a Sienny. Stromeček tak dostal podobu hračkářství, ale proč ne. Vánoce jsou přeci hlavně o dětech.

Celeb's tweets today

Dánský fotograf Geert Weggen nafotil Vánoce u švédské veverky v Bispgardenu. Nechte se inspirovat u zvířat.

SQUIRREL IN THE COLD

A pokud nemáte chuť řezat v lese stromeček, ale přesto jeden chcete mít, zkuste si ho vytvořit z vánočních fotek, přání či obrázků. Vaši blízcí a přátele budou jistě vaší originalitou naprosto nadšeni.

a9ca5e01884d7fe9657b5f6d8c3477ea

A pokud vůbec nestojíte o stromeček, ale nějakou výzdobu doma postrádáte, pak si zkuste vyrobit vánoční šaty. Tomuto modelu se nedá odolat v žádném směru, jen jeho životnost nebude příliš dlouhá, tak si ho pořádně užijte.

Christmas Wedding Dress

Victoria Beckham šla ve své fantazii ještě dál. Letos se rozhodla pojmout vánoční výzdobu svého prvního vlajkového obchodu v Londýně tradičně-netradičně. Její butik sice zdobí klasický zelený vánoční strom, jen jeho umístnění je tak trochu na hlavu.

VB

A závěrem ještě rychlý tip na adventní věnec, který můžete recyklovat každý rok. Je originální, nezničitelný a stále in.

Adventní-svícen-v-měděné-barvě-s-antik-úpravou,-velikost-12x12x14-cm,-cena-275-Kč-1

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com; Facebook.com