Vánoční vzkaz šéfredaktorky

/ Redakce

Nadešla doba odtajnit svá přání a svěřit je svým blízkým nebo snad Ježíškovi?

Čím jsem starší, tím mně paradoxně ubývá vánočních přání. Snad je to tím, že vše podstatné už ve svém životě mám. Zní to jako klišé, ale Vánoce jsou skutečně pro mě už několik let jen o radosti a přáních mých dětí. Ony dělají Vánoce takové, jaké mají být. Veselé a šťastné. Když se nás bude držet zdraví, vše ostatní si nějak dokoupíme. A tak bych ráda letošní vánoční editorial pojala jako vzkaz a přání těm, kteří mě celý rok obklopují.

Vzkaz a přání své redakci

Naše redakce se stále rozrůstá o nové externí redaktory a já jim přeji hodně inspirace a chutě do psaní. Svému současnému týmu přeji trochu vánočního klidu, aby na pár dní zapomněl na počítačovou klávesnici a vychutnával si vůni cukroví a jehličí. Do příštího roku vstupme s optimismem a chutí do práce, které nás čeká více než dost. Pojďme si udržet laťku, kterou jsme si nastavili nebo lépe, pojďme ji ještě o dost zvednout. Stále je kam!

Vzkaz a přání českým módním návrhářům

Iconiq se snažil v rámci svých možností podporovat talentované české módní návrháře. Ráda bych jim popřála nekonečnou inspiraci pro další kolekce, skvělý marketingový tým, který by jim dodal patřičné povědomí a věrné zákazníky, kteří budou jejich modely hrdě oblékat. Iconiq by byl rád i příští rok on-line magazínem, který bude českou módu podporovat a úzce s ní spolupracovat. A vzkaz? Pojďme si navzájem trochu více naproti.

ba3bf0e68f532357e459574eec7c0c75

Vzkaz a přání lidem pracujícím v módní branži

Zkusme si všichni najít to své místo bez pomluv a kritiky druhých. Zkusme přijmout, že některé magazíny se musí živit inzercí a plnit občas přání svých klientů, aby měly na platy redaktorů. Všem přeji, aby si dokázali na každém najít to lepší a to nejen o Vánocích.

Vzkaz a přání bývalým kolegům

Když vám někdo dá šanci, o kterou jste sami požádali, zkuste si jí vážit. Možná i díky cestě, kterou jste prošli v redakci Iconiqu, jste obohaceni ve své další práci. Není nutný žádný dík, ale obyčejný slušný pozdrav úplně postačí. Přeji všem, aby si času a podpory, kterou jim někdo věnoval, vážili. V dnešním světě to není samozřejmost.

_B3_2715_low

Vzkaz a přání své rodině

Je to paradoxní leč pravdivé. Kdybych neměla rodinu, asi bych mohla mnohem více pracovat a být v užším kontaktu se světem módy. Na druhou stranu bez své rodiny už bych nikdy nebyla tím, kým jsem. Ani Iconiq by pravděpodobně neexistoval. Můj životní příběh, lépe řečeno příběh mého syna, mi zcela otevřel oči a posunul do jiných sfér. Své rodině děkuji za to, že ji mám. Díky ní, prožívám hezké i hodně krušné dny, ale dává mi jistotu, že můj život má smysl a snad i hluboký význam. Dětem přeji hodnou a spokojenou mámu a svému muži tolerantní manželku:-).

Vzkaz a přání svému nejbližšímu okolí

Buďte tolerantní. Nejsme tradiční rodina a nežijeme podle zaběhnutých pravidel. U nás nefungují. A proto všem přeji zdraví, těm, kteří ho nemají, hodně sil a optimismu a těm, kteří se o nemocné starají, tolerantní okolí a víru v sebe samé.

fff

Vánoční přání redakce Iconiq

“Letošní Vánoce jsou pro mě ty poslední v duchu studentského života – tedy období plného stresu z lednových zkoušek. Tudíž přeji sama sobě, abych vše úspěšně zvládla. Velké bichle taky moc ráda vyměním za dvě knihy, které doufám najdu pod vánočním stromečkem – mými favority jsou tituly Zmizelá od Gillian Flynn a Vypravěčka od Jodi Picoult. Své rodině, blízkým i známým přeji hlavně zdraví, jelikož od něj se vše odvíjí. A našemu časopisu? Aby do nového roku vykročil tím správným směrem. Plný sil, tak jako nikdy předtím, připraven zahltit čtenáře originálními články 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.” Monika Kolářová, redaktorka a bloggerka

“Každý rok si přeji něco pro druhé. Hlavně hodně zdraví, lásky a štěstí… Nikdy se nic moc nezmění, přesto mé přání zůstává a já si dál budu sobecky přát, aby ti, které mám ráda, byli stále se mnou. Ale letos se dostalo do popředí mé přání. Přeji si víc času sama na sebe. Nemyslím tím úplně to, abych si stihla dojet na nehty… Chci čas na zastavení, ujasnit si, kdo jsem, co ze mě bude, kam směřuji, kým chci být, co chci mít a jestli triko s třpytky a dlouhé vlasy, je to pravé pro mne.” Magdalena Štorkánová, grafika a design

“Přeji všem klidné období adventních svátků, hodně rodinné pohody a setkávání se, o tom by to mělo být. Do Nového roku bych všem ráda popřála větší životní pohodu a rovnováhu, kterou při dnešním životním tempu někdy obtížně hledáme. Také bych si moc přála, aby byli lidé na sebe i mezi sebou slušnější a více si uvědomili, jak pomíjivý a rychlý může někdy život být.” Kamila Písaříková, kosmetická redaktorka

Krásné, šťastné, klidné, zkrátka pohodé Vánoce!

Foto: Profimedia.cz; Gant; Bellarose.cz