Ve víně je krása

/ Redakce

Vypadá to, že je to právě červená barva, která se docela nenápadným způsobem vloudila skoro do každé z kolekcí pro následující podzim a zimu a myslím, že většinu z nás nenechala chladnými a pořádně zahřála u srdce.

Červená byla k vidění na kabátech, sukních i kalhotech, nemohla chybět na kabelkách, šátcích či obuvi. Třešničkou na dortu se tak stalo líčení v kolekci italského módního domu Gucci. Hádáte správně, makeup artisté se rozhodli využít trendové a smyslné rudé, kterou použili i na zkrášlení očního víčka. Přiznejme si, že si lehce zvykáme na červené rty, tváře nebo nehty. Ale aplikovat oční stín této barvy na celé víčko chce již nutnou dávku odvahy a sebevědomí.

Tentokrát byl úmysl vykreslit hluboký červený stín přímým nařízením kreativní ředitelky Fridy Giannini jako nezbytný „záblesk barvy“. Na její pokyn byly oči jednotlivých modelek orámovány hnědou tužkou, Pat McGrath dále aplikoval na celé oční víčko pomocí štětečku vínově rudý pigment zaplavený stříbrným třpytem, který protáhl do křídlovitého tvaru.  Následovalo typické odbarvení-zamaskování obočí, které mělo dopomoci stínu ještě více vyniknout v kontrastu s duhovkou oka modelek. O zbytek se postaral nános černé řasenky, která dodala celkovému vzhledu ještě propracovanější nádech.

A nebyla to pouze kolekce Gucci, u které se objevila rudá barva u líčení. I Marc Jacobs vsadil na červenou a to velice ostrou. Každá z jeho modelek měla jemný make-up, ale rudé nalíčené rty. V kolekcích nemohla chybět červená italské značce Moschino, která bez této barvy nemůže téměř existovat a ani letos tomu nebylo jinak. Dvojice Dolce&Gabbana přestavila krajkové rudé šaty, které divákům vyrazily dech. Pokud jste milovnicí červené, nebojte se ji i letos oživit a to v jakékoli podobě.


Foto: Facebook.com; Archiv firem