Věci, které se musíte naučit ještě před třicítkou

/ Redakce

Možná, že je to klišé, říkat, že před tím a tím pomyslným milníkem našich životů bychom měly umět to a to. Občas je ale dobré si dát deadline, aby nás pak dospělost a odpovědnosti nezastihly nepřipravené. A co byste se měla naučit ještě před třicítkou?

1) Být sama

Mnoho lidí děsí samota. Nebo se za ni stydí. Například sedět sama v restauraci se sklenicí vína v ruce (tak jako to umí Carrie) je pro mnohé stále nepředstavitelná. Samota je přitom občas nevyhnutelná, někdy nesmírně potřebná. Proto se vydejte sama na cestu, zajděte do kina, na výstavu, do restaurace.

Není nic více osvobozujícího, než když se naučíte být sama se sebou. Spokojená a vyrovnaná, nemusíte nikomu nic dokazovat, jste prostě v pohodě jen tak, bez kamarádů i přítele. Ano, i telefon zkuste odložit a nepředstírejte, že jenom na někoho čekáte (ehm, známe).

153f508965c0a85db20a04fe46057576

2) Hlídat si váhu

Hlídat si váhu neznamená držet dietu. Ani náhodou. Každý z nás má ale určitý stav, kdy je jeho tělo v rovnováze a zdravé. Hlídejte si proto váhu průběžně, ať můžete okamžitě upravit jídelníček a škody napravit ještě před tím, než to bude příliš složité. Na oblečení nespoléhejte, kupte si váhu.

Pokud uvidíte, že se vaše váha zvedá, dejte si pár dní pozor na alkohol, čokoládu a další nezdravé slasti, kterých jste si dopřávala až příliš. Dvě kila se vrací mnohem snáz, než deset. Stačí jít párkrát do práce pěšky, dát si místo skleničky vína čaj a máte vyhráno.

afa4cc1df03bb0a9615178dee347a027

3) Spočítat si úroky, chápat smlouvy, daně

Čím dříve pochopíte svět peněz, smluv a úřadů, tím lépe pro vás. Může se totiž stát, že najednou budete muset vyřešit situaci, se kterou si nebudete vědět rady. Vždycky je proto lepší se ve všem vyznat a vědět, co a jak. Nic vás pak nepřekvapí a vy nebudete muset podnikat zbytečné cesty na úřady a dvouhodinové telefonní hovory se známou účetní vaší kamarádky.

48c55f35d7ec61aad761557d5cf8e293

4) Vařit

Chápeme, že v emancipovaném světě není povinností ženy od rána do večera vyvářet. Podívejte se na to ale z jiného úhlu. Umět si uvařit a zacházet s kvalitními surovinami je jedna ze základních dovedností, jak přežít a jak ušetřit poměrně dost peněz. Naučit se tak, které potraviny se vyplatí nejvíce. Co je lepší, než jíst housky se sýrem a čínské polívky celý měsíc? Umět si uvařit výborné a zdravé jídlo za zlomek ceny. Tomu říkáme umění.

faf90340eaaa62bc6a8ff7a2d63ee3ee

5) Ujasněte si svůj styl

Dvacítka je na to, abyste experimentovala, utrácela až moc a kupovala věci, na kterých je i po půl roce stále visačka a víte, že si je nikdy nevezmete. Před třicítkou si ale zkuste ujasnit, jaký je vlastně váš styl, kolik a za co utrácíte a proč.

Zaměřte se na kvalitu a naučte se, co vám sluší a co ne. Vytvořte si svojí osobní uniformu a kupujte si jen barvy, ve kterých opravdu vypadáte dobře. Takže  to pořádně roztočte, dokud je vám dvacet, abyste sebe i svůj styl ve třiceti měla v malíčku.

ccaeed2363279e93f0b7f2834a55de42

6) Naučte se jak se malovat a česat

Lidé posuzují to, jestli se jim člověk zdá upravený a takzvaně „put together“ především podle vlasů. Špatný účes zkrátka nepůsobí profesionálně a vy budete vypadat, že ani ostatní oblasti života nemáte tak úplně pod kontrolou.
Málokdo má takové štěstí, že objeví účes, který mu vydrží celý život (Cindy Crawford a její účes jsou nejlepší kamarádi už od devadesátek), takže alespoň jednou obětujte část rozpočtu na skvělého kadeřníka, který vám poradí a usnadní vám život (bez přehánění).

6bfcb347dbc5c44e3e757ccbb43277f6

To samé platí i o makeupu. Naučte se, jak se namalovat na den, na výjimečnou příležitost a na pracovní schůzku. Zjistěte, jaký makeup vám sluší, nechte si poradit od expertů a najděte si to svoje. Svojí řasenku, makeup, odstín červené rtěnky a tvářenky. Experimentujte i sama, ať víte, v čem se cítíte dobře a co není váš styl. To totiž zjistíte až v momentě, kdy vyjdete ze dveří.

Foto: Pinterest
Úvodní: elinklingprodustions.com