Velká beauty revoluce: Minimalismus a přírodní kosmetika

/ Redakce

V poslední době zažívá beauty sféra obrovský boom. Konec chemickým produktům! Na scénu přichází přírodní kosmetika. Proč tomu tak je a proč bychom se měli už konečně zamyslet nad tím, jako kosmetiku používáme?

Začalo to před pár lety, kdy se objevily výzkumy o tom, že antiperspiranty obsahující hliník mohou způsobovat rakovinu prsu. Dále pak vlasové přípravky narvané silikony, parabeny a barvivy, které naše vlasy oslabují a zatěžují. Jen si představte, kolik chemie nám kvůli kosmetice dobrovolně putuje do těla. Sprchové gely, šampony, tělová mléka, deodoranty, anti-age krémy, séra… a mohli bychom pokračovat do nekonečna.

Podívejte se na svou kosmetickou poličku. Co vidíte? Sedm tělových mlék, pět hydratačních krémů, pleťové hydratační masky, rozjasňující masky, matující masky, sloupávací masky proti pórům?

Tak. A teď se na chvilku zamyslete. Opravdu vaše pleť „trpí“ tolika problémy?

Teď už možná ano. A to jen kvůli přemíře kosmetické péče. Jen zkuste používat alespoň týden úplné kosmetické minimum. Vaší pleti i vám se neskutečně uleví.

tata harper 2

Problém používání přírodní kosmetiky dlouho spočíval v tom, že značky nenabízely tak široké spektrum kosmetických produktů, na které jsou dnešní ženy zvyklé. Během posledních pár let se díky „přírodní revoluci“ skoro roztrhl pytel s přírodními produkty.

Kosmetický trh se rozšířil hned o několik nových značek. Používat přírodní kosmetiku už neznamená jen používat ne příliš vonící mýdlo, nebo nepěnící šampon. Přírodní kosmetika se stává čím dál více dostupnou. Sehnat se dá už nejen v lokálních obchodech, ale třeba i v klasických parfumeriích jako je Sephora.

A jak přírodní kosmetiku poznat? Nejsnažší cesta bude, když zamíříte přímo do obchodu s přírodní kosmetikou. Skvělý sortiment má například Havlíkova přírodní apotéka. Pokud si potrpíte na luxusnější kosmetiku, zamiřte rovnou do Ingredients store. Najdete tu široký sortiment značek jako je Aéosop, RMS Beauty, Onest, Tata Harper a mnoho dalších.

aesop-grooming-kit

Vyzkoušejte třeba tolik populární oleje. A to nejen pleťové, ale i ty tělové. Dokážou zázraky. A to opravdu. Vaše pokožka bude daleko hezčí, hydratovanější a prozářenější. Stejně jako vaše čím dál prázdnější kosmetická polička, až zjistíte, že si s pár přírodními produkty vystačíte daleko více, než s vaší starou výbavou.

foto Instagram