Velké testování očích krémů: Gelové, organické nebo lékařské?

/ Lenka Komrsková

Všichni chceme mít na kosmetickém stolku ty nejfunkčnější produkty, které budou nejlépe vyhovovat naší pleti. A protože není možné skoupit všechny oční krémy, rozhodli jsme se je otestovat za vás a napsat recenze, z nichž si budete moct zhodnotit, co bude na vaši pleť pasovat nejvíce. Preferujete krémy, gely nebo rovnou gelové krémy? A nebo vás více zajímá organická či lékařská kosmetika? Mysleli jsme na vše!

GELOVÉ PRODUKTY

Bioderma, Sensibio oční gel

399 Kč

Bioderma přišla s příjemnou řadou Sensibio pro citlivou pleť. Právě sem patří i námi testovaný oční gel, který je díky patentu Toléridine® posílený o přírodní komplex D.A.F. neboli Dermatological Advanced Formulation. V realitě to znamená, že gel aktivně potlačuje vznik zánětlivých molekul, což se ve finále projevuje menší reaktivitou pokožky, která už není tak citlivá. Odolnost kůže je vyšší a pokožka toho následně zvládá více a bez podráždění. Gel má balení, jež hodnotíme jako nejfunkčnější – jedná se o tubičku s úzkým aplikátorem, a tak budete moct použít přesně tolik produktu, kolik chcete, přičemž zachováte hygienické prostředí, a to se u citlivé pleti hodí. Sensibio gel chladí a ihned zklidňuje pnutí, kofein zase napomáhá zmenšitt otoky. Nechybí ani tolik opěvovaná kyselina hyaluronová bojující proti vráskám. Pro citlivou pleť je oční krém Sensibio ideální a dobře se na něj nanáší make-up. Používejte pro instantní úlevu podrážděnému očnímu okolí a dlouhodobě pro získání všech pozitiv, které gel nabízí.

Estée Lauder, Resilience Lift Cooling/Lifting Eye GelCreme

1 880 Kč

Jeden z prvních testovaných produktů, jenž se k nám dostal, je amerického původu z “dílny” Estée Lauder. Jak už název Resilience Lift Cooling/Lifting Eye GelCreme napovídá, jedná se o vyvážený produkt balancující na pomezí krému a gelu pyšnící se nejlepšími vlastnostmi obou struktur. Hydrataci a pocit výživy dodává krémová část, zatímco gelová konzistence dává očnímu okolí zchlazení, které aktivně odbourává otoky a váčky. Pleť po použití gelového krému moc nepne, dostává se pro nás příjemnému pocitu vyživující péče, jejímž důkazem je hydratační film, který po produktu zůstává na očním okolí a velmi dobře se snáší s make-upem. Jeden z prvních kousků je pro nás zároveň jedním z nejlépe hodnocených produktů, jenž ocení každý, kdo je nerozhodný při volbě krém vs. gel.

Douglas, Moisturising Eye Contour Gel a Radiant Eye Serum

á 439 Kč

Parfumerie Douglas přišla hned s dvojicí očních produktů. Prvním z nich je Moisturising Eye Contour Gel, po němž přichází na řadu Radiant Eye Serum. Produkty ideálně používejte dohromady, sérum je důležitým krokem v péči o pleť a mnoho lidí ho ignoruje, tak ho zkuste zařadit do své denní rutiny. Jestli vás však více zajímá hlavní produkt z dvojice, pak je určitě důležité říct, že se jedná opravdu o čirý gel. Balení v tubě umožňuje aplikaci, kterou hodnotíme jako ideální – můžete si přesně zvolit, kolik gelu potřebujete a nemusíte řešit jeho nepřiměřené množství způsobené dávkovací pumpičkou nebo nehygienické sahání do kelímku s krémem. Samotný gel má chladivý efekt, eliminuje otoky i kruhy pod očima a to nejen pocitově, ale i reálně. Někomu může vadit mírná lepivost, ta však za pár minut mizí. Produkt vyhlazuje vrásky v očním okolí a je ideálním základem pro nanášení make-upu, protože korektor po něm nezalézá do vrásek.

KRÉMOVÉ PRODUKTY

L’Occitane, Precious Eye Balm

1 050 Kč

Precious Eye Balm od francouzské značky L’Occitane je určený pro redukci vrásek, což jsou tedy zpravidla všechny oční krémy, slaměnkový oční balzám však stimuluje tvorbu kolagenu a je tedy zaměřený i na hluboké vrásky, přičemž pokožku vyhlazuje a vypíná. A zvládá to bez nepříjemných liftingových efektů, jako je štípání nebo pálení. To zároveň znamená, že jeho účinek není instantní, ale spíše dlouhodobý. Očekávejte řidší konzistenci s jemnou vůní a po chvíli užívání i zmírnění otoků a světlejší pokožku. Make-up se na něj dobře nanáší. Kvůli balení krému musíte sáhnout dovnitř, takže pozor na hygienické prostředí, a není v něm ani ochranné druhé “víčko”. Pro nás je to však další plast navíc, takže to hodnotíme kladně a ekologicky.

Astrid, Collagen Pro

149, 90 Kč

Česká klasika, značka Astrid, přišla s novinkou zaměřenou na péči o pleť s heslem Collagen Pro. Jak už prozrazuje název, produkt jím pomyslně slibuje efekt vyplněných vrásek. K tomuto cíli je však třeba dojít dlouhodobějším používáním produktu. Na rozdíl od liftingových produktů ale krém Collagen Pro nepálí ani neštípe a i se svou řídkou konzistencí dobře hydratuje a nevsakuje se tak rychle. Jednoduché balení v tubě umožňuje hygienickou aplikaci a zvolení přesného množství, které chcete použít. Krém s příjemnou nostalgickou vůní vyvolává vzpomínky na dětství a bude asi vhodnější pro pleť, kterou vrásky ještě tolik nezatížily.

Sensai, Cellular Peformance Extra Intensive Eye Cream

4 779 Kč 

Oční krém od japonské kosmetické značky Sensai je jedním z nejluxusnějších produktů, který jsme testovali. Je určený pro zralou pleť, kterou opravdu bohatě vyživuje. S produktem Cellular Performance Extra Intensive Eye Cream se dočkáte zpevnění citlivého očního okolí v pokročilejším věku a zamilujete si hloubkovou hydrataci, kterou Sensai nabízí. Napomáhá k tomu mimo jiné unikátní složka, jež je specifikem Sensai – hedvábí. Svou výživou je přínosnější, než tolik opěvovaný kaviár, hedvábí jako beauty ingredience má navíc v Japonsku tradici – bylo dříve vyhrazeno pouze císařům. Jedinou nevýhodou může být aplikace krému, protože kvůli balení musíte sáhnout dovnitř. Je tedy třeba mít vždy naprosto čisté ruce a nebo si sehnat menší špachtli, která s aplikací produktu pomůže.

LIFTINGOVÉ PRODUKTY

Benefit, It’s Potent Eye Benefit Cream

870 Kč

Krém v designovém obalu od Benefitu nese název It´s Potent, což nejspíše reprezentuje okamžitý nárůst změn v očním okolí směrem k lepšímu. Po jemném vklepání do pokožky začne štípat, což je součástí vyhlazujícího efektu, který okamžitě pracuje na vyplnění očního okolí. Za tři minuty se ale vstřebá a nepříjemné znaky už necítíte. Krém zmatňuje a téměř zbavuje vrásek, když je zrovna akutně potřeba. Jestli tento produkt použijete večer před spaním, ráno už vidíte skutečný rozdíl. Vrásky mizí, oční okolí je vyplněné a otoky byste také museli hledat. Krém je stvořený pro instantní efekt a my ho volíme spíše příležitostně, když je potřeba dodat pleti nový život pro nějakou příležitost. Krém má hustší konzistenci, myslete však na čisté ruce nebo další pomůcku, musíte totiž sáhnout dovnitř krému.

Shiseido, Benefiance WrinkleResist24 Intensive Eye Contour Cream

1 950 Kč 

Další z testovaných krémů pochází od značky Shiseido a nese název Benefiance WrinkleResist24 Intensive Eye Contour Cream. Intenzivní péče řeší nehygienické a nepraktické použití krému v kelímku přiloženou špachtličkou, s níž pohodlně nanesete produkt i s dlouhými nehty. Sice je to další plastový kousek, a ne tedy příliš ekologický, můžete si ho však nechat i pro další krémy tohoto typu, jež otázku vhodného nabrání krému cíleně neřeší. I přesto, že je konzistence hodně tekutá, tak výrazně hydratuje a působí mastně, z čehož všichni se suchou pletí jásají. Počítejte s pomalejší absorpcí produktu, který lehce pálí, což je ale zase znakem vyhlazujícího efektu, který se dostavuje okamžitě. Oční okolí bylo po použití světlejší a méně oteklé. I tak po něm nesaháme každý den, právě kvůli instantnímu vyhlazení vhodnému na určité příležitosti.

ORGANICKÉ PRODUKTY

Inlight, Under Eye Revive balzám na kruhy pod očima

1 595 Kč

Organická kosmetika je stále více v kurzu a my jsme vděční za trendy, které jsou zároveň prospěšné, a to nejen pro naší pokožku. Britská kosmetická značka Inlight je naším favoritem v celkové péči o pleť a tak jsme nemohli vynechat ani bio balzám na kruhy pod očima. Produkt je specifický svou konzistencí, která má formu balzámu z tuhých olejů – neobsahuje tedy žádnou vodu. Pleť je po použití mastná, což si zastánci hydratačních produktů a všichni s pocitem neustále suché pleti skutečně zamilují. I tak je jednoduché na balzám nanést make-up, naopak s produktem na pleti velmi přirozeně spolupracuje, až jsme byly samy překvapené. Těšte se na hloubkovou hydrataci a redukci kruhů pod očima. Jedná se navíc o 100% bio kvalitu bez syntetických a chemických látek v ekologickém balení v trvanlivém skle, které udržuje produkt čerstvý. Dřevěná špachtle umožňuje hygienickou aplikaci a je opět z přírodního materiálu, který nezatěžuje životní prostředí.

Eminence, Wild Plum Eye Cream

1 890 Kč

Další organický skvost pochází od značky Eminence, která je vskutku záslužná – za každý prodaný produkt vysadí jeden strom. Oční krém Wild Plum nás zaujal neobvykle velkým balením, jehož se obvykle oční krémy nedočkají, vydrží vám tedy skutečně dlouho. I přes to, že produkt nese v názvu švestku, nemusíte se bát tmavé barvy. Ve skutečnosti má krém světlou lila barvu a lehkou viskózní konzistenci, která není hutná a je ideální na hladkou masáž očního okolí. Po použití uvidíte lehce gelovou stopu, takže se nemusíte bát, že by byl krém příliš mastný, naopak se rychle vstřebává a zanechává film, který je velkým pozitivem. Zkrášluje totiž podobně jako lehký korektor. Žádná barviva ale v organickém produktu nehledejte. Výsledný efekt je projasňující, dočkáte se opticky hezčího očního okolí, hloubkové hydratace a regulace otoků. Vrásky jsou vyplněny spíše při dlouhodobějším užívání. Pumpička poskytuje ideální množství, které na jednu aplikaci potřebujete.

LÉKAŘSKÉ PRODUKTY

Biologique Recherche, Crème Contour des Yeux VIP O₂

1 835 Kč 

Značka Biologique Recherche byla založena v Paříži a staví na vědeckém přístupu k vytváření produktů, což ovšem neznamená, že byste měli očekávat syntetickou kosmetiku. Naopak. Produkty z francouzských laboratoří mají vysoce aktivní látky, které z 80% tvoří přírodní a mořské ingredience. Na celém vývoji pracují zkušení dermatologové a kosmetika tak vzniká na medicínské úrovni, s ohledem na odbornou péči o pleť. Proto je specifikem (nejen) očního krému Crème Contour des Yeux VIP O₂ lékařský postup a velmi pečlivé zohledňování pokožky, což se projevuje i neobvykle rozsáhlým sortimentem nabízeným s argumentem, že každá pleť je jiná i v různých částech dne. Oční krém má hydratační krémovou konzistenci, která je naším velkým favoritem. Parfemaci se v Biologique Recherche záměrně vyhýbají, protože rozkládá ingredience, jež v produktu fungují. Krém sází na hydratační a hlavně okysličující formuli – ta je pro značku unikátní a dodává na výsledku v podobě vyhlazení očního okolí a redukce váčků pod očima. Pumpička slibuje hygienické použití, i když někdy vydá zbytečně velké množství krému. Nebo že by se jednalo o adekvátní dávku?

Babor, Lifting Cellular Dual Eye Solution

1 923 Kč

Kvalitní kosmetická značka Babor laškuje s medicínskými postupy a svou inovaci předvádí v produktu Lifting Cellular Dual Eye Solution. Na tomto krému nás naprosto dostalo praktické i udržitelné dávkování. Jsou to totiž dva krémy v jednom balení, víčko z každé strany uzavírá noční a denní krémy, které jsou oddělené, byť v jednom flakonu. To je skutečně velké pozitivum. Nemůžeme vynechat ani luxusní design. O efektu už jasně napovídá název Lifting Cellular Dual Eye Solution. Nemá tedy cenu očekávat hydratační vrstvu nebo mastný krém – naopak se jedná o lehký pocit pnutí a rychlou absorpci do pokožky, která se následně vyhladí. Doporučujeme však produkt střídat s hydratačními krémy, které pleti občas uleví.