Vítejte v čarokrásném světě značky Kenzo

/ Redakce

Kenzo, ikona, která je více jak čtyřicet let nepostradatelnou ozdobou nejen přehlídkových mol.

Značka Kenzo je sice francouzskou ikonou, která ve své době rozvířila poklidné vody pařížské módní scény, ale za jejím zrodem nestojí žádný Francouz, ale Kenzó Takada, dnes světoznámý módní návrhář pocházející z Japonska. Ten módu miloval již od dětství, ale rodiče mu stáli v cestě za jeho snem. Navzdory jejich nesouhlasu se však v roce 1958 zapsal na návrhářskou školu v Tokiu a po jejím dokončení se přestěhoval do Paříže. Ihned poté začíná Kenzó Takada šít modely ze zbytků látek, které kupuje na bleším trhu, protože ho tíží nedostatek financí. Tato kreativita se mu stává osudnou a to v tom nejlepším slova smyslu. Tento rádoby levný styl si okamžitě získává přízeň francouzských dam, které módu prostě milují a jsou jí oddané jako návrhář sám. Kenzó Takada přichází s naprostou inovací módy a již po uvedení své první autorské kolekce v roce 1970 otvírá i svůj první butik v Paříži, který nese příznačné jméno Jungle Jab.

Jeho cesty vedou do světa haute couture a stává se jednou z velkých postav pařížské módy. Jeho inspirací se stává sám život, příroda, volnost a humor. Krátce po otevření butiku si Kenzó podmaňuje i newyorské a tokijské publikum a jeho kariéra a jméno značky stoupá výše a výše. K dámským kolekcím postupem času přibývá i pánská kolekce a první parfém. Jeho kolekce, stejně jako parfémy jsou někdy odvážné a pestré jako Kenzova milovaná džungle, jindy japonsky minimalistické a čisté.

V roce 2003 se zakladatel značky Kenzó Takada  s módou loučí a pomyslné žezlo předává italskému návrháři Antoniu Marrasovi, který ho hrdě přebírá a ctí filozofii značky i nadále. Dnes má značka Kenzo hned dva módní návrháře, Carol Kim a Humberto Leon, kteří i nadále drží tuto ikonu na tom nejvyšším stupni. V pondělí vám představíme, co pro nás tito dva talentovaní návrháři chystají na jaro a léto příštího roku.

 

Foto: facebook.com; wikipedia.org, beinstyle.cz