Vítejte v sezoně Van Graaf

/ Redakce

Módní značky pomalu představují kolekce pro následující podzim a zimu. Další na seznamu jsou obchodní domy Van Graaf.

VAN GRAAF je mezinárodní firma, která prodává módní oblečení. Je známá díky svým vynikajícím kompetencím a čistotě stylu. Počínaje kvalitními základními značkami přes designérské kolekce až po značkovou módu pro mladé. Během několika let se společnost VAN GRAAF úspěšně prosadila v nejvýznamnějších evropských městech jako silný prodejce dámské i pánské módy. V současnosti má firma pobočky v Polsku, Rakousku, Švýcarsku, Maďarsku a samozřejmě v České republice.

Aktuální kolekce ukazují, že pokud se barvy drží decentně zpátky, tím více pak vystupují do popředí tvary a struktury.

V dámské módě se můžete těšit na fascinující úplety a kouzelné zimní pastelové barvy. Pánská móda sází na jednobarevný styl coolness, britský venkovský styl pro volný čas nebo městský street styl.

Kolekce jsou rozděleny na několik sekcí. Každá z nich je inspirována odlišnými směry.

CASUAL COSINESS

Kousky lehké jako pírko z mohéru nebo luxusního kašmíru se přivinou k trikům ze splývavého žerzeje nebo k jemným blůzkám z hedvábí. Subtilní vzory jako mramorování a akvarely se objevují rozmazané na celoplošném potisku. V Casual Cosiness se představují delší halenky a košile v nových siluetách, mikiny se střihy „Boxy“ a „Oversize“ pošité flitry a ozdobnými kamínky i ležérní kalhoty loose pants v joggingovém stylu z měkoučkého žerzeje.

STREET STYL Z NEW YORKU SE SETKÁVÁ S LONDÝNSKÝM STYLEM BOHÈME.

Důležité jsou tlumené barvy, bavlna v úpravě sweat a žerzeje, střihy typu overshoulder nebo oversize, krátké sukně ve stylu skate a splývavé blůzy se střihem „vpředu krátké – vzadu dlouhé“. Oživení přinášejí hippie prvky jako květinový design, kůže a samet v barvách 70. let. Znovuobjevený úplet přináší široké kousky jako ponča, pláštěnky a dlouhé vesty bez rukávů (chasuble) v úžasných strukturách: jemná melanž, chlupatá příze, hrubá oka nebo vzdušný styl looseknit.

ROCK ON

Tenhle look je cool, přináší pocit nezávislosti. V centru pozornosti je černá džínovina: ve formě košile nebo potištěných džínových kalhot se skinny střihem, v úpravě coated nebo destroyed. Nutností je kůže, kožené detaily a kožený vzhled. Úplet ukazuje strukturu a zcela nové siluety. Střihy ve tvaru A, X nebo O. To platí i pro halenky, košile a pláště. Vedle károvaných vzorů vzhled doplňují zvířecí potisky a maskáčové vzory. Černý okraj a ohořelý efekt přináší do rockového stylu určité napětí.

BLUE MOVES – zaměřeno na muže

Sportovní ve volném čase, progresivní v business módě. Nosí se úzké střihy, subtilní design a jednobarevné kompozice. Do popředí vystupuje zpracování materiálu – a to nejen ve formě prošívání a 3D efektů. Struktury a látky jsou novými protagonisty. Jednou matné, jindy lesklé, vždy zajímavé. Přírodní vlna je kombinovaná s technickým nylonem. Modrý denim je základem jadrného maskulinního stylu. Úplet má strukturu sněhových vloček, rubového úpletu, žakáru a rýžových zrn pro přidanou hodnotu na pohled i na dotek

Foto: Archiv značky