Vlasové mámení v Miláně i Paříži

/ Redakce

Týdny módy nejsou pouze o krásných šatech. Ráda také často sleduji doplňky, které celkový koncept modelu kvalitně dotvářejí. Nejčastěji je to líčení nebo právě účesy, které umí doladit a nechat vyniknout každému kousku.

Molům letos na podzim dominuje především přirozenost. Na první pohled neučesané a nijak neupravené vlasy s ostrou patkou k pravému uchu nabídla přehlídka Lanvin. Jemné vlnité vlasy stažené do ledabylého culíku byly k vidění na modelkách kolekce Alberta Ferretti.

O něco více kreativity nabídla přehlídka Viktor & Rolf, elegantní modelky se pyšnily natupírovanou temenní části vlasů s uhlazenými bočními stranami a také Maison Martin Margiela – uhlazené vlasy ke straně zdobil bohatý nízko posazený drdol. Se zajímavou myšlenkou přišli u Missoni, kadeřníci stáhli vlasy do culíku, který ozdobili umělohmotnou sponou, a k jejímu konci přidaly různobarevné umělé prameny.

Na vlasy vyčesané k temeni hlavy zakončené loknami vsadil Giorgio Armani, větší rozruch v podobě vrabčího hnízda s jemnou ofinou a kontrastním jemným make-upem jsme zhlédli u Rochas, tupírování se také držel Jean Paul Gaultier, účes pouze doplnil o světlou látkovou čelenku.

Právě čelenka zdobila účesy i mnoha dalších modelek. Kožená čelenka se zlatými plíšky v kombinaci s nízkým uhlazeným culíkem, který rámoval kontury obličeje, se objevila u Valentina. Úzká zlatá čelenka na bocích překrytá prameny vlasů zvýraznila modely Elie Saab. Nemohly chybět ani romantické kvítky, ukázkově se jich zhostili při přehlídce Dolce & Gabbana a do vlasů se nebáli nasázet i celé větvičky včetně lístků.

Foto: WWD, Pinterest