Vlasy v létě aneb Jak mít hřívu bez chybičky

/ Redakce

Jestli nechcete, aby vaše vlasy v létě vypadaly jako sláma a stejně tak i šustily, pak už teď začněte s péčí o ně.

14ff3e8479f0c9446c36ea3f03c9378bJestli je někdy ten správný čas na to, aby vaše vlasy byly v perfektním stavu, pak je to právě v době dovolených. Jenže právě dovolenkové atributy, jako slunce nebo slaná i sladká voda, jsou tím, co vlasům škodí a ubírá jim na kráse. Jak kadeřím ale jejich krásu vrátit a ještě více ji podpořit? Máme pro vás pár tipů.

Střihněte se
Než začne slunce opravdu pálit a než vyrazíte na nějakou tu dovolenou, pořiďte si nový letní sestřih. A jestli nechcete přijít o své kadeře, nechte si zastřihnout alespoň konečky. Bude to malý krok pro vás a velký krok pro vaše vlasy. Ty i malým zastřihnutím dostanou novou energii, oživení a lépe budou vstřebávat následující letní péči.

Do hloubky
Po osvobozujícím zástřihu to ještě bude chtít hloubkové a důkladné ošetření. Vyberte si některou z procedur kadeřnických salonů, která vlasy zregeneruje až do samé jejich podstaty. Jednou z takových předdovolenkových procedur je například Redken Chemistry, dvacetiminutová kůra, která vlasy připraví na velkou sluneční zátěž.

s1415785-main-LheroHydratujte
Hydratovat rozhodně neznamená máčet své vlasy ve vodě, protože právě voda má na vaše kadeře zcela opačný účinek a dělá z nich vysušenou slámu. Vy ale chcete mít kadeře hodné hollywoodských krásek. Právě proto by vám neměl chybět hydratační šampon a kondicionér, ale také masku, které ale neobsahují sulfáty, parabeny nebo silikon, které vlasy uhladí jen tak na povrchu, ale hloubkově jim moc nepomohou.

UV faktor nejen pro oči a pokožku
Ochranu před UV zářením si zaslouží nejen vaše pokožka nebo oči, ale také vlasy, které slunci vystavujeme opravdu v hojné míře. Právě proto je dobré používat přípravky na vlasy, které jsou určeny pro letní období, mají UV faktor a chrání vlasy před vysoušením a spálením.

0901032bcd87b530f61b84f42d108c9cČešte se s mírou
Slunečné dny dávají vlasům zabrat natolik, že je oslabují a vlasy tak mají větší sklony k lámavosti a vypadávání. Proto při jejich kartáčování dávejte opravdu velký pozor, abyste je příliš nemučila. K česání místo kartáče používejte hřeben se širokými zuby z přírodních materiálů. A ještě jedna rada, než vlasy pročešete, nechte je proschnout na vzduchu, za sucha se budou lámat mnohem méně. Úplně zapomenout byste měla na žehličku i kulmu a fén, raději nechte schovaný.

Nechte vlasy dýchat
V létě byste také měla zapomenout na gumičky, sponky a jiné vlasové ozdoby, které už tak dost namáhaným vlasům škodí. Naopak ideálním vlasovým doplňkem pro toto období je šátek nebo klobouk. A pokud už vlasy stahovat musíte, nedělejte to příliš pevně, během dne nechte vlasy sem tam odpočinout a gumičku posouvejte.

Zdroj foto: Pinterest.com, archiv firmy