Vogue Café Dubaj

/ Redakce

Posledních sto let byl název Condé Nast synonymem vlivného, inspirativního a inovativního vydavatelství těch nejprestižnějších časopisů po celém světě. Je jich přes 130 (namátkou se jedná např. o Vogue, Vanity Fair, Glamour, Brides, Tatler nebo Gentleman´s Quarterly), nakladatelství vlastní 99 webových stránek a okolo 153 milionů čtenářů. V posledních několika letech se ovšem rozhodli zkusit i jiné pole působnosti, a tak Condé Nast vstoupilo do vod gastronomie.

S nápadem tak rázem začaly vznikat kavárny a bary s názvy jednotlivých titulů magazínů. Úplně první koncept byl odstartován před několika lety v Rusku, kde vzniklo Vogue Café a Tatler Club. GQBar najdete v Moskvě i turecké metropoli Istanbulu.

Nyní ovšem Condé Nast International vsadilo na Střední východ. Ve spolupráci se společností Inspired Brands otevřelo svoji druhou kavárnu s názvem Vogue Café, kterou umístili do Spojených arabských emirátů resp. do The Dubai Mall, obrovského nákupního centra čítajícího přes 1200 obchodů včetně akvária a podvodního zoo.

U velkolepého otevření nemohly chybět ani české tváře – v nádherných šatech Rami Al Ali Couture zazářila Petra Němcová ihned po boku Karolíny Kurkové. Společnost jim ten večer dělala Bianca Balti či sympatický fotbalista Didier Drogba. Kavárna servíruje mimo kávových specialit také vybranou mezinárodní kuchyni. Zklamaní ale zcela jistě zůstanou milovníci alkoholu, ten se zde v souladu s mezinárodními zákony nenabízí.

Ředitel celého projektu, rodilý Australan, Stuart Nielsen má řadu zkušeností v hotelovém byznysu. Tvrdí, že Střední východ je pro něj velice zajímavým místem, co se týká zisků. A proto nebude trvat dlouho a brzy se dozvíme o jeho dalších krocích, které budou opět směřovat do Spojených arabských emirátů.

Foto: Facebook.com