Voňavý interiér: Trend současného bydlení!

/ Redakce

Už jste zkusili všechno. Luxusní tapety, vyladěné detaily, doplňky ve stylu vintage, ale pořád to není to, co hledáte? Co takhle pohrát si s paletou vůní?

Stejně jako s barvami se nebojte v interiéru experimentovat s vůněmi, které mohou působit na naše rozpoložení. Pro maximální pohodu zkuste v každé místnosti použít jinou vůni přesně podle toho, co chcete dělat. Je libo relaxovat, nebo rozproudit energii? Experimentujte a hledejte tu pravou vůni pro každou část domu.

Podle aromaterapeutky Veroniky Jiravové nás vůně ovlivňují přímo magicky. „V ložnici, kde často odpočíváte, se používají sladší a uklidňující vůně, jako je vanilka, limetka, sladký meloun, růže či levandule. V koupelně se skvěle relaxuje – například s tóny pomeranče, mandarinky nebo eukalyptu a tymiánu. Pro obývací pokoj jsou zase ideální třešně, maliny či ibišek, které dokážou dokonale nabít energií. V kuchyni je dobré používat vůně, které se tam přirozeně vyskytují, například skořici, hřebíček, vanilku či bergamot,“ vysvětluje odbornice.

IMG_5849

Pokud nemáte rádi jednotvárnost, zaujmou vás nové vůně Air Wick Life Scents. Jedná se o první řadu neustále se měnících vůní – při každém kroku místností vás překvapí novými tóny.

„Běžné vůně nabízejí mix ingrediencí, které spolu ladí a vytvářejí jediné konečné aroma. Ve skutečném životě je to však jinak. Air Wick Life Scents se jím inspiruje a přináší neustále se měnící vůni, ve které spolu všechny tři složky bojují, ale zároveň se rozvíjejí,“ říká Marie Kolmačková, zástupkyně značky Air Wick. „V jednu chvíli tak můžete cítit bílé květy, o něco později nebo o kousek vedle meloun či vanilku,“ dodává.

IMG_5872

Interiérové vůně Life Scents existují v šesti variantách a jejich název vždy napoví, jakou náladu se díky nim podaří vytvořit. Nechte se inspirovat např. Radostným létem, Tajemnou zahradou, Tyrkysovou lagunou, Svěžím ostrovem, Rajskou zahradou či Vůní maminčina koláče. K dostání jsou jako vonné tyčinky, které zastanou plnohodnotnou dekoraci, automatické rozprašovače nebo elektrické osvěžovače.

IMG_5900

Foto: Archiv firem